Blog Megaphone Icon

Black Friday i Cyber Monday – Listopadowe wyprzedaże

Baza wiedzy
Blog Typewriter Icon
Black Friday Cyber Monday

Listopad w kalendarzu imprez e-commerce nierozłącznie kojarzy się z festiwalem niskich cen, wielkich promocji i mega wyprzedaży. Black Friday i Cyber Monday to dni szczególnie lubiane przez rodzimych kupujących. Jak mądrze przygotować się do zakupowego szaleństwa?

Popularność zakupów w sieci

Standardowo Black Friday miał być czasem wyprzedaży w sklepach stacjonarnych, natomiast Cyber Monday, to czas, kiedy swoje rabaty oferują e-sklepy. W rzeczywistości sieć reaguje na obie daty i warto przygotować w tym okresie dobre promocje dla kupujących.

Pomiędzy piątkiem a poniedziałkiem, wielu Twoich konkurentów nadal będzie kusiło kupujących korzystnymi rabatami. Reasumując, popularność obu świąt w internecie sprawia, że finalnie mamy odczynienia z Black Week. Również możesz wykorzystać ten czas do zachęcania konsumentów do zakupów… nowymi i atrakcyjnymi rabatami.

W tym roku święto wyprzedaży przypada na 26 listopada – Black Friday i 29 listopada – Cyber Monday. Prowadzisz sprzedaż w sieci? Koniecznie zapamiętaj te daty! Jeżeli dobrze przygotujesz swoją ofertę, możesz zwielokrotnić zyski.

Black Friday i Cyber Monday jak się przygotować?

Warto pamiętać o tym, jaki wpływ (na rynek e-commerce) miała pandemia Covid-19. Wiele sklepów nie mogło prowadzić biznesu stacjonarnie, wiec przeniosło się do sieci. W ostatnich latach nastąpił ogromny wzrost konkurencji. Planując listopadowe rabaty, trzeba mieć to na względzie.

Jeżeli chcesz być o krok przed konkurencją, musisz wiedzieć, jakie rabaty proponują klientom inni przedsiębiorcy. Monitoring cen w sieci jest niezwykle ważnym elementem prowadzenia biznesu w internecie. Natomiast w przypadku listopadowych promocji znaczenie monitoringu nabiera jeszcze większego sensu.

System LivePrice to profesjonalne narzędzie, które pozwala automatycznie parować Twoją ofertę z asortymentem innych e-sklepów. Możesz sprawdzać ceny na Allegro, Ceneo lub dowolnym portalu. Dzięki temu dokładnie wiesz, jakie stawki na danym produkcie oferuje Twoja bezpośrednia konkurencja.

Jeżeli chcesz zwiększyć sprzedaż (nie tylko w Black Week), koniecznie zainteresuj się monitoringiem cen. LivePrice pozwoli Ci rzetelnie ustalić politykę cenową i osadzić biznes w konkretnej gałęzi e-commerce.

Czy te przeceny są naprawdę tak duże?

Klienci czekają na listopadowe promocje, myśląc, że mają szansę upolować wymarzone produkty w zdecydowanie niższych cenach. Czy naprawdę wszyscy sprzedający grają uczciwie?

Jak podaje raport „Świąteczny Barometr Cenowy” Deloitte, z 7 tysięcy przecenionych towarów, aż 69% z nich nie zmieniło ceny. Natomiast 14% z nich podniosło ceny z okazji „święta wyprzedaży”. Jeszcze bardziej szokujący jest fakt, że w stosunku do Czarnego Piątku 20219, ceny tych produktów wzrosły o 55%. Reasumując, w 2019 roku obniżki cen sięgnęły zaledwie 3,4%.

Czy klienci zrażają się takimi naciąganymi promocjami… nie sądzę. Większość z nich czeka na możliwość zakupu luksusowego, wymarzonego produktu, a Black Friday jest ku temu świetną okazją. Jak podaje operator płatności online Blue Media, ilość transakcji w Ciągu Black Week 2020 była o 91,5% większa niż w roku 2019. Polacy pokochali listopadowe wyprzedaże, a specjaliści spekulują, że liczba transakcji w sieci będzie sukcesywnie rosła.

Jak zwiększyć sprzedaż w listopadzie?

Pytanie na temat tego, jak zwiększyć swoją pozycję, wśród konkurencji i jak zwiększyć sprzedaż, spędzają przedsiębiorcom sen z powiek… nie tylko w listopadzie. Jeżeli chcesz przyciągnąć klientów do swojego sklepu, koniecznie zastosuj kilka prostych trików.

 • Informuj o promocjach

  PromocjeKoniecznie informuj swoich stałych klientów, o tym, jakie promocje zamierzasz zaproponować im z okazji Black Week. Wysyłaj powiadomienia w social mediach, korzystaj z wysyłki newslettera i stosuj pop-up na stronie. Reasumując, pokaż klientom, że warto czekać na promocję w Twoim sklepie.

 • Allegro, Ceneo, Amazon

  Allegro Ceneo AmazonWielokanałowość to trend ostatnich lat. Nie możesz zamykać się jedynie w swoim e-sklepie. Wykorzystaj potencjał Allegro, Ceneo czy Empiku. Daj się zobaczyć większej liczbie klientów. Pamiętaj o tym, że warto znać stawki panujące na danym rynku i zaproponować ofertę korzystniejszą niż inni.

 • Urozmaicaj ofertę

  Bogata ofertaBlack Week to okazja do kilku dni kuszenia klientów. Urozmaicaj ofertę i zmieniaj ją. W każdym dniu staraj się zaoferować inny produkt w korzystnej cenie. W ten sposób zapewnisz klienta, że warto zaglądać na Twoją platformę nawet codziennie, gdyż każdy dzień może przynieść inną promocję.

 • Monitoruj konkurencję

  Monitoring konkurencjiBez monitoringu konkurencji na konkretnym kanale ciężko będzie ustalić rozsądną strategię marketingową. Internauta, planując zakup w sieci, może w ciągu kilku chwil porównać oferty wielu sprzedawców. Jeżeli nie śledzisz swojej konkurencji, to nie masz pojęcia czy ceny, które oferujesz, są atrakcyjne.

Reasumując, jeżeli chcesz zachęcić klientów do odwiedzenia Twojego e-sklepu i zwiększyć sprzedaż, koniecznie przygotuj wyjątkową ofertę na Black Week.

LivePrice LivePrice

Monitoruj i automatyzuj ceny

według własnych zasad! Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie już dziś!
Zobacz demo
LivePrice LivePrice
14-dniowy dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej
Szybka wycena i pomoc w uruchomieniu
Dopasowanie systemu do potrzeb Twojego biznesu

Zobacz również

  Skorzystaj z LivePrice! Okres próbny jest całkowicie darmowy