Blog Megaphone Icon

TradeWatch. Czy są jakieś alternatywy?

Baza wiedzy
Blog Typewriter Icon
Tredwatch

Zaczynając od końca… TradeWatch był niezwykle popularną aplikacją, z której korzystali przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż na Allegro. Obecnie narzędzie nie istnieje (w znanej użytkownikom formie), a wielu jego użytkowników poszukuje alternatywny dla TradeWatch.

Co to jest TradeWatch?

Aplikacja monitorowała transakcje dokonywane na Allegro. Przedsiębiorca mógł wybrać interesującą go kategorię. Otrzymywał dedykowane raporty sprzedaży:

  • Danej kategorii.
  • Puli produktów.
  • Wskazanych słów kluczowych.
  • Rankingi sprzedawców.
  • Informacje o trendach.

Raporty oferowane przez system mogły dotyczyć własnego konta lub całej branży na Allegro. Dlatego przez kilka lat, narzędzie pomagało zwiększać świadomość a tym samym zyski sprzedawców na Allegro. Co więcej, prowadzący działalność na Allegro, dzięki TradeWatch szukali niszy sprzedażowej i kierowali się statystykami w doborze asortymentu. Od października 2020 roku działanie systemu zostało zawieszone. Przedsiębiorcy zaczęli zastanawiać się, czy istnieje alternatywa dla TradeWatch?

Dlaczego TradeWatch nie działa?

Allegro udostępniało dwa rodzaje API dla twórców aplikacji – Web API i REST API. API portalu umożliwia tworzenie programistom rozwiązań, które optymalizują sprzedaż na portalu. Serwis zapowiadał w 2020 roku, ze stare API przestanie działać, ponieważ portal unowocześnia strukturę.

TradeWatch korzystał z przestarzałego WebAPI, więc jego zamknięcie było nieuniknione. Pisaliśmy o tym w artykule: Allegro API. Pozostało pytanie, jaki system stanie się zamiennikiem TradeWatch?

Zamknięcie TradeWatch… i co dalej?

W październiku „alternatywa dla TradeWatch” było jednym z najczęściej wyszukiwanych haseł w polskiej sieci. Zamknięcie aplikacji spowodowało straty biznesowe dla wielu przedsiębiorców. Sprzedawcy utracili dostęp do bieżących danych, które ważyły na podejmowanych przez nich decyzjach.

1 października 2020 roku dla Allegrowiczów nastała nowa era. Nadszedł czas wyszukania alternatywy dla TradeWatch. Niestety, nie ma aplikacji, która posiada identyczne dane i raporty, gdyż Allegro przestało je udostępniać.

Sprzedawcy starali się stanąć w obronie „swojej” aplikacji. Została wystosowana petycja na Facebooku, która niestety nie przyniosła pozytywnego skutku. Allegro nieugięcie obstawiało przy swojej decyzji. Uzasadnienie Allegro brzmiało:

Dlaczego wprowadzamy zmiany
Dotychczas dowolni sprzedający mogli pobierać i analizować dane o wszystkich transakcjach w serwisie. Zdecydowaliśmy, że to zmienimy – przede wszystkim ze względu na wrażliwość tych informacji.

Źródło: Allegro dla sprzedających

Oczywiście pojawiają się również głosy przedsiębiorców, którzy uważają, że TradeWatch udostępniał zbyt duże ilości danych. Nie każdy sprzedawca chciał się chwalić, jaki wygenerował obrót. Co więcej, Allegrowicze pisali o tym, że część firm konkurencyjnych sprawdzała rentowność produktów i kopiowała ofertę, jeżeli była opłacalna.

Tradewatch opinie
Źródło: Społeczność Allegro

Co proponuje Allegro zamiast TradeWatch?

Alternatywą dla TradeWatch ma być udostępnienie statystyk przez menadżer sprzedaży Allegro. Serwis chce udostępniać klientom dane sprzedażowe, jednak w wyraźnie okrojonej (w porównaniu z TradeWatch) formie. Czy alternatywa dla TradeWatch, którą zaprezentował portal aukcyjny, satysfakcjonuje sprzedawców… niestety nie.

Reasumując, Allegro wprowadziło następujące opcje:

  • Panel Moja Sprzedaż
  • Trade Analytics
  • Zestawienie sprzedaży i eksport zamówień

Przedsiębiorcy nie są zadowoleni z takiego obrotu spraw, szukają alternatywy dla TradeWatch w innych aplikacjach. Natomiast warto zauważyć, że powtórki, dubla nie będzie. Natomiast jeżeli zależy Ci na poprawie sprzedaży, dbaniu o ofertę i potrzebujesz dostępu do monitoringu konkurencji… wypróbuj aplikację LivePrice.

LivePrice – pomocnik sprzedawców na Allegro i nie tylko

LivePrice to narzędzie wspomagające sprzedaż na Allegro, które pozwala monitorować konkurencję. Dodatkowo system uposażony jest w moduł do automatycznej zmiany cen. Wielbiciele raportów i analityki mogą generować dobowy raport CSV z cenami konkurencji.

LivePrice nie jest alternatywą dla TradeWatche, bo narzędzie 1 do 1 nie powstanie. Natomiast warto zwrócić uwagę na unikalne funkcjonalności, które można wypróbować za darmo przez 14 dni.

Jeżeli masz pytania dotyczące tego, gdzie szukać statystyk sprzedaży Allegro oraz w jaki sposób mądrze wykorzystać dane dotyczące sprzedaży na Allegro, napisz do nas, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

LivePrice LivePrice

Monitoruj i automatyzuj ceny

według własnych zasad! Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie już dziś!
Zobacz demo
LivePrice LivePrice
14-dniowy dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej
Szybka wycena i pomoc w uruchomieniu
Dopasowanie systemu do potrzeb Twojego biznesu

Zobacz również

    Skorzystaj z LivePrice! Okres próbny jest całkowicie darmowy