Monitoring cen

Aplikacja do śledzenia cen w sieci to podstawa działania!

LivePrice pomaga Ci wykorzystać potencjał sprzedażowy marketplace’ów oraz daje możliwość śledzenia ruchów cenowych konkurencji na wybranych serwisach sprzedażowych. Platforma do monitoringu cen przeznaczona jest dla e-sprzedawców, producentów i dystrybutorów. Działania podejmowane przez aplikację nie wymagają od Ciebie zaangażowania ani pracy.
Monitoring
Aukcje Filtry Konkurencja Cenomatic Ustawienia Kontakt Aukcje Twoja cena Najniższa cena 129,00 145,00 85,00 70,00 1300,00 1400,00 129,00 95,00 129,00 145,00 Allegro Ceneo E-sklepy Empik Idealo

Trzymaj rękę na pulsie – analityka cen e-commerce

System samoczynnie tworzy zestawienia sprzedażowe Twoich produktów na tle konkurencji. Parowanie towarów może odbywać się po kodzie produktu, producenta, EAN, linku, numerze ID lub frazie. Masz dostęp do dedykowanych raportów sprzedażowych, które ułatwią Ci analizę cen w branży. Alerty i powiadomienia umożliwiają Ci błyskawiczną reakcję, która pomoże Ci być o krok przed konkurencją.

LivePrice to jedno z najrzetelniejszych oprogramowań do śledzenia cen konkurencji na rynku e-commerce. Monitoring cen online jest niezwykle istotny, jeżeli prowadzisz sprzedaż w sieci. Znajomość rynku i trendów branżowych pozwoli Ci podejmować świadome decyzje związane z działaniami marketingowymi.

Sprytnie kontroluj rynek – monitoring cen online

LivePrice umożliwia Ci pozyskiwanie danych z dowolnych źródeł polskich i zagranicznych. Aplikacja monitoruje Twoją bezpośrednią konkurencję na wybranych przez Ciebie e-sklepach, marketplace’ach (np. Empik), portalach aukcyjnych (np. Allegro) oraz porównywarkach cen (np. Ceneo).


Rynek e-commerce charakteryzuje się dynamiką związaną z nadawaniem cen. Dzięki aplikacji LivePrice masz dostęp do rzetelnych danych, które realnie wpływają na Twoją pozycję w sieci.

Sam wybierasz

Portale, które
chcesz monitorować
Ilość produktów
do obserwacji
Liczbę aktualizacji
danych
Dodatkowe funkcjonalności, które ułatwią Twoją pracę
Efekt monitoringu cen – raporty dedykowane lub automatyczna zmiana cen

Co daje Ci LivePrice?

  • Rzetelne dane z zakresu cen nadawanych w sieci
  • Zestawienia sprzedażowe Twojego asortymentu z bezpośrednią konkurencją
  • Dane historyczne, które umożliwią analizę cen
  • Dostęp do raportów sprzedażowych
  • Informacje, które pomogą Ci dobrać optymalne strategie cenowe
  • Automatykę cenową
  • Powiadomienia na temat tego, kto nadaje najniższe ceny na rynku
Aukcje Filtry Konkurencja Cenomatic Ustawienia Kontakt Raporty Twoja cena Najniższa cena Allegro Ceneo E-sklepy Empik Idealo
LivePrice LivePrice

Wypróbuj darmową wersję

Umów się na rozmowę z naszym ekspertem! Dobierzemy dla Ciebie odpowiednie rozwiązania i otrzymasz dostęp do systemu!
Umów rozmowę
LivePrice LivePrice
Sprawdź swoją bezpośrednią konkurencję na wybranym portalu sprzedażowym!

Jak przygotować listę produktów do monitoringu?

Jeżeli chcesz rozpocząć monitoring cen konkurencji, możesz wybrać produkty, które są dla Ciebie istotne. LivePrice zaciąga dane na kilka sposobów:

Z feedu produktowego/API np. na Allegro, Ceneo, Empiku, Idealo – system automatycznie pobierze Twój asortyment z danego serwisu sprzedażowego. Aplikacja samoczynnie odświeża ofertę, więc znajdą się w niej również te produkty, które dodasz w przyszłości. Dzięki temu masz aktualne dane, które pozwolą Ci analizować ceny dla konkretnego marketplace’u.

Z pliku przygotowanego w formacie CSV/XML – sam dobierasz interesujący Cię asortyment. W przypadku monitoringu cen za pomocą pliku możesz nadawać ceny optymalne, a na tej bazie system wygeneruje dla Ciebie elastyczne raporty. Co istotne, masz kontrolę nad danymi, które nadajesz do systemu – możesz je dowolnie wymieniać (w ramach wykupionego limitu).

W jaki sposób parujemy produkty?

Po pobraniu i wyświetleniu Twojego asortymentu w systemie LivePrice przychodzi czas na parowanie produktów z towarami dostępnymi u konkurentów. Aplikacja zestawia Twój asortyment z ofertą innych sprzedających na podstawie EANów, kart ID, wybranych linków lub kodów produktu/producenta. Co istotne, system umożliwi Ci również parowanie produktów niejednorodnych za pomocą frazy.

Narzędzie wyświetla listy oferentów i filtruje je względem cen – oczywiście z podziałem na odpowiedni portal sprzedażowy. W ten sposób masz dostęp do rzetelnych danych sprzedażowych i możesz rozpocząć monitoring cen produktów. Aplikacja umożliwia Ci dostęp do profesjonalnej analityki, danych historycznych, raportów sprzedażowych oraz alertów, które pozwolą Ci zawsze trzymać rękę na pulsie.

Połącz monitoring z automatyką cenową!

Dowiedz się więcej o automatyce