Blog Megaphone Icon

Sprawdzanie cen konkurencji na Allegro, jak zacząć?

Baza wiedzy
Blog Typewriter Icon
Sprawdzanie cen konkurencji na Allegro

Planujesz rozpocząć lub prowadzisz aktywną sprzedaż na pomarańczowym portalu aukcyjnym? Ważnym elementem pracy w e-handlu jest sprawdzanie cen w branży. Z tego artykułu dowiesz się, jak skutecznie i automatycznie śledzić konkurencję na Allegro.

Duża liczba sprzedawców i olbrzymia rozpiętość cenowa na danym produkcie powoduje, że bardzo ciężko jest optymalnie wycenić swój asortyment. Jednocześnie Allegro wciąż zyskuje nowych kupujących, wiec nie można zignorować tego kanału sprzedaży. Dlatego sprawdzanie cen konkurencji na Allegro jest niezwykle istotnym procesem, który można w łatwy sposób zautomatyzować. Dzięki temu zawsze trzymasz rękę na pulsie, a Twoje ceny są zgodne z sytuacją rynkową.

Monitoring cen na Allegro

Śledzenie konkurencji na Allegro jest niezwykle złożonym procesem. Należy określić, jakie firmy stanowią dla nas „zagrożenie” i mogą odebrać nam kupujących. Dodatkowo warto pamiętać, że Allegro zrzesza bardzo wiele różnych e-sklepów oraz pojedynczych sprzedawców. Dla klientów portalu sytuacja jest idealna, ponieważ mają dostęp, do jeszcze większej liczby ofert w atrakcyjnych cenach. Co istotne, sytuacja pandemii 2020 roku, wpłynęła na znaczne zwiększenie konkurencji.

W porównaniu do roku 2019, na portalu w pierwszej połowie roku 2020:
• Liczba sprzedających wzrosła aż o 14%.
• Liczba ofert zwiększyła się o 21%.

Przy tak dużej liczbie sprzedających, trudno samodzielnie śledzić, jakie ceny ustawia konkurencja na poszczególnych produktach. Niewątpliwie dynamika portalu nie pozwoli na ręczne sprawdzanie cen, gdyż ich rotacja jest ogromna i całodobowa, a obserwowanych sklepów przybywa. Rozwiązaniem tego problemu jest automatyzacja sprzedaży. LivePrice, to narzędzie, które kompleksowo zadba o monitoring cen na Allegro.

Konkurencja – jak ją określić?

Używając systemu do śledzenia cen konkurencji na Allegro, możesz w łatwy sposób dopasować ją do Twojego asortymentu. Co istotne, LivePrice pozwala na manualne i automatyczne parowanie produktów, abyś w wygodny sposób mógł sprawdzać ceny konkurencji na Allegro.

Parowanie automatyczne pozwoli powiązać Twoje produkty z asortymentem konkurencji na podstawie kodów EAN. Jeżeli Twój towar posiada kody EAN, nie musisz robić nic. Reasumując, całą pracę związaną ze śledzeniem konkurencji na Allegro, wykona aplikacja. System automatycznie zadba o całodobowy monitoring cen na Allegro.

monitorowanie konkurencji na allegro

Natomiast parowanie manualne będzie konieczne, jeżeli Twoje produkty nie podsiadają kodów EAN. LivePrice umożliwi Ci parowanie i szukanie konkurencji po frazach kluczowych. Narzędzie posiada rozbudowane filtry, które wyselekcjonują interesujące Cię oferty. Działanie manualne jest przydatne w przypadku towarów bez EAN-ów lub zestawów produktów. Dzięki temu w skuteczny sposób sprawdzisz ceny konkurencji na Allegro w przypadku każdego towaru.

Sprawdzanie cen konkurencji na allegro

Sprawdzanie cen konkurencji na Allegro – jakie może przynieść korzyści?

LivePrice pozwoli Ci skutecznie wytypować i sprawdzać konkurencję na Allegro. Reasumując, samoczynny monitoring cen na Allegro pozwoli Ci trzymać rękę na pulsie. Wiedza, jaką dostarcza Ci śledzenie branży, pomoże:

  • Automatyzować sprzedaż – LivePrice, to nie tylko śledzenie cen konkurencji na Allegro. Aplikacja może również zadbać o automatykę cenową.
  • Skutecznie wyznaczać promocje, aby były rentowne i dostosowane do sytuacji rynkowej.
  • Obniżać ceny, co pozwoli Ci wypromować sklep i uzyskać status lidera w branży.
  • Podążać za polityką cenową rywali lub przeciwnie, będzie walczył o wybraną przez Ciebie pozycję na Allegro.
  • Podnosić ceny w odpowiednich momentach. System podwyższa ceny Twoich produktów na podstawie ruchów cenowych w branży.
  • Zarabiać na brakach magazynowych u konkurencji.
  • Uzyskać rzetelne raporty z zakresu śledzenia cen konkurencji na Allegro.

Automatyzacja sprzedaży jest opłacalna

W regionie Europy Środkowo-Wschodniej Allegro jest największym serwisem handlu internetowego. Dlatego prowadząc sprzedaż na pomarańczowym portalu, warto zainteresować się automatyzacją sprzedaży.

Dzięki systemowi LivePrice nie tylko zautomatyzujesz proces sprawdzania cen konkurencji na Allegro, ale też proces ich samoczynnego nadawania. Aplikacja w dowolny sposób wyselekcjonuje Twoją konkurencję. Będziesz mógł walczyć o pozycję lidera, tylko z dopasowanymi do Twojego asortymentu ofertami. Reasumując, całodobowe śledzenie cen staje się niezastąpionym narzędziem w konkurencji cenowej.

LivePrice pozwala dostosować częstotliwość aktualizacji danych do Twoich potrzeb i dynamiki branży. Możesz sprawdzać ceny konkurencji na Allegro raz na dobę lub kilka razy w ciągu dnia. Regularny monitoring cen konkurencji pomoże Ci ustabilizować politykę cenową względem konkurencji.

LivePrice LivePrice

Monitoruj i automatyzuj ceny

według własnych zasad! Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie już dziś!
Zobacz demo
LivePrice LivePrice
14-dniowy dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej
Szybka wycena i pomoc w uruchomieniu
Dopasowanie systemu do potrzeb Twojego biznesu

Zobacz również

    Skorzystaj z LivePrice! Okres próbny jest całkowicie darmowy