Blog Megaphone Icon

Top oferta na Allegro – jak ją zdobyć?

Baza wiedzy
Blog Typewriter Icon
Top oferta na Allegro

Top oferta na Allegro to nowe oznaczenie, które „rozpoczyna” daną kartę produktu. To najkorzystniejsza, wybrana przez portal aukcja, która pokazuje się w wynikach wyszukiwania produktu.

Katalog produktów na Allegro

Produktyzacja na Allegro to rewolucja, którą Allegro wprowadza stopniowo od dłuższego czasu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, odsyłam do artykułu Produktyzacja na Allegro – co warto o niej wiedzieć?

Zmiany w produktyzacji

Od 1 lipca 2024 Allegro będzie wymagało, aby 100% ofert było połączonych z katalogiem produktów. Dlatego już teraz warto zadbać o swoje konto Allegro i sprawdzić swoje aukcje, aby te nie zaczęły znikać z serwisu.

Co istotne, ostatecznie każdy towar pojawi się, jako jedna karta, a reprezentować ją będzie Top oferta. Ponieważ serwis dąży do ujednolicenia ofert i umożliwienia kupującemu jak najłatwiejszego odszukania interesującego go produktu.

Czy można uniknąć produktyzacji na Allegro?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy można uniknąć produktyzacji na Allegro, to są na to sposoby. Jednym z nich jest budowanie zestawów produktowych. Dzięki temu dany zbiór nie będzie powiązany z konkretną kartą produktu, a utworzy ją samodzielnie.

Przykład: produkt główny, czyli ten, pod którym występuje tytuł oferty to np. lalka, hulajnoga, autko. Dodając do danej rzeczy mały drobiazg, tworzymy zestaw: produktu: lalka + akcesoria, hulajnoga + odblask, autko + breloczek.

Lista ofert Allegro

Obecnie, klienci mogą zdecydować, w jaki sposób chcą wyświetlać listing produktu.

Klikając opcję, rozłącz te same oferty, pokazuje się listę ofert, czyli każda oferta ma osobne miejsce w wyświetleniach. Oczywiście na samej górze znajdują się opcje płatne i promowane. Kupujący może filtrować produkty np. od najtańszych.

Lista produktów Allegro

Kiedy łączymy te same oferty mamy wgląd w listę produktu. Zgrupowane oferty są spięte w jedną kartę – mamy podgląd, ilu sprzedawców proponuje ten towar. Jej reprezentant to wybrana przez serwis Top oferta, która oczywiście ma największe szanse na sprzedaż produktu.

Co istotne, klikając w: Porównaj XX ofert rozwinie nam się pełna lista oferentów. Natomiast jak pokazuje doświadczenie, najczęściej klienci wybierają ofertę sugerowaną jako pierwszą.

Strona produktu na Allegro

Strona produktu, która otwiera się po kliknięciu danej oferty, prezentuje podstawowe parametry.

 Zawiera ona:

 • Nazwę produktu (z Katalogu oferty).
 • Tytuł.
 • Ilość pozostałych sprzedających.
 • Cena.
 • Nazwa sprzedawcy.
 • Czas dostawy.

W jaki sposób Allegro wyświetla produkty na liście produktów?

Na liście produktów serwis najpierw wyświetla oferty sponsorowane – Allegro Ads. Kolejno produkty promowane oraz top oferta Allegro.

Top oferta na Allegro

Top oferta Allegro będzie nadawana wedle określonych przez serwis kryteriów:

 • Oferta połączona z Katalogiem produktów.
 • Zdjęcie musi spełniać wymogi serwisu.
 • Oceny sprzedającego.
 • Cena produktu,
 • Czas dostawy.
 • Promowanie oferty.
 • Czy oferta ma Gwarancję najniższej ceny.
 • Ilość akcji wykonanych przez kupujących na tej ofercie – zaangażowanie.

Reprezentant karty produktu – top oferta Allegro

Top oferta Allegro ma reprezentować całą kartę. Wybierana oferta, będzie pod wieloma względami najkorzystniejsza dla kupującego. Oczywiście zamysł ma na celu, aby kupujący nie musiał dłużej szukać. Dzięki temu może szybko przejść do finalizacji.

Więcej na ten temat możesz przeczytać w tekście Allegro: Jak wybieramy Top ofertę, czyli reprezentanta produktu.

Rola ceny na Allegro

O tym, jak ważna jest dobrze dobrana stawka na Allegro, pisałam już na tym blogu wielokrotnie. E-commerce niejako wymusza na sprzedawcach, to, aby wystawiali produkty w konkurencyjnych cenach. Dlatego działanie cenowe na bazie ruchów konkurencji, to dobre rozwiązanie.

Czy zmiany na Allegro zagrożą mniejszym kontom? na Allegro

To czy zmiany na Allegro i wprowadzenie kart produktu, zagrożą mniejszym kontom, zależy od podejścia sprzedawców. Jeżeli zastanowią się i przeanalizują swoją ofertę, a kolejno opracują owocną strategię cenową, to może okazać się, że całkiem dobrze poradzą sobie w „nowej rzeczywistości Allegro”.

Dlatego ważne jest, aby poza standardową walką cenową odnaleźć swoją niszę i tak zbudować asortyment, aby był unikalny i zachęcał do zakupów krzyżowych (Cross-selling).

Monitoring i automatyzacja cen na Allegro

Monitoring i automatyzacja cen to niezbędnik sprzedawcy w sieci. Posiadanie systemu, który sprawnie zweryfikuje i zareaguje na działanie innych oferentów, to nieoceniona pomoc w e-sprzedaży.

Dlatego używanie aplikacji do monitoringu i automatyzacji cen LivePrice, jest uzasadnione i niezbędne, jeżeli chcesz odnosić sukcesy w sprzedaży. Co więcej, system może ułatwić Ci osiąganie Top oferty na Allegro.

Jak prawidłowo walczyć cenami na Allegro?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak rozsądnie balansować cenami, aby osiągnąć oczekiwany efekt sprzedażowy, to koniecznie przeczytaj artykuł Testowanie cen. Rola strategii cenowej na Allegro!

Dodatkowo możesz sprawdzić test Jak ustalić cenę produktu, aby zarabiać na Allegro? Co istotne, aplikację możesz wypróbować całkowicie za darmo – przez 14 dni, bezpośrednio na swoim asortymencie. Dzięki temu podejmiesz świadomą decyzję biznesową.

LivePrice LivePrice

Monitoruj i automatyzuj ceny

według własnych zasad! Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie już dziś!
Zobacz demo
LivePrice LivePrice
14-dniowy dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej
Szybka wycena i pomoc w uruchomieniu
Dopasowanie systemu do potrzeb Twojego biznesu

Zobacz również

  Skorzystaj z LivePrice! Okres próbny jest całkowicie darmowy