Blog Megaphone Icon

Statystyki sprzedaży na Allegro, jak mądrze je wykorzystać?

Baza wiedzy
Blog Typewriter Icon
Statystki Sprzedaży Allegro

Statystyki sprzedaży na Allegro są niezbędne dla właściwego rozeznania w branży. Prowadząc sprzedaż w sieci, warto mieć informacje o danych sprzedażowych i monitorować konkurencję na Allegro. Sprytne działanie i umiejętne korzystanie z systemów gwarantuje zwiększenie sprzedaży.

Statystyki Sprzedaży Allegro

Statystyki na Allegro

Do niedawna Allegro umożliwiało ręczne monitorowanie odwiedzin na danej aukcji. Wyświetlenia danej oferty pojawiały się w stopce oferty. Ręczna analiza statystyk na Allegro była oczywiście procesem żmudnym i długotrwałym, ale możliwym do samodzielnego wykonania.

Obecne zmiany na portalu spowodowały, że licznik odwiedzin został przeniesiony do zakładki sprzedaż/moje oferty. Niestety, jak zaznaczają sprzedający, nie jest często aktualizowany i potrafi wprowadzać w błąd. Dlatego, jeżeli chcesz posiadać aktualne i rzetelne statystyki sprzedaży na Allegro, warto zainwestować w profesjonalny system do monitoringu.

Używanie systemów do zaczytywania informacji o trendach rynkowych może odbywać się dzięki odpowiednim aplikacjom, które monitorują Twoją branżę. Reasumując, mając wiedzę na temat popularnych produktów w Twojej ofercie, możesz promować je na Allegro lub dostosowywać ich cenę do ruchów konkurencji, aby zwiększyć sprzedaż.

Statystki Sprzedaży Allegro Informacje

Jakie informacje dostarczają Ci statystyki na Allegro?

Pomarańczowy gigant generuje miliony transakcji dziennie.
Dlatego warto śledzić dynamikę swojej sprzedaży oraz trendy w branży.
Jakie raporty można uzyskać dzięki narzędziom do poznawania statystyk sprzedaży?

Systemy umożliwiają Ci poznanie między innymi:

 • Raportów dla danej kategorii – dzięki niemu dowiesz się, jakie produkty są najchętniej kupowane w danej kategorii. Wykorzystanie tej wiedzy niewątpliwie przełoży się na zwiększenie Twojej sprzedaży.
 • Top sprzedaży – możesz obserwować najlepiej rokujące oferty w Twojej kategorii.
 • Raport główny Twoich produktów – masz wgląd w pełne statystki sprzedaży na Allegro (od sposobu promowania danej oferty, po jej wysyłkę do klienta docelowego).
 • Analizę najlepszych ofert na portalu – poznasz informacje o największych graczach na rynku, bez względu na to, jaką branże reprezentują.
 • Monitoring cen – dzięki niemu dowiesz się, jak kształtowała się cena danego towaru na przestrzeni np. ostatniego roku.

Oczywiście znajomość branży, kluczowych graczy, statystyk sprzedaży i analiz pomoże Ci zdobyć cenną wiedzę.

Reasumując, raporty mogą pokazać Ci:

 • Typy produktów, które mają wzmożoną sprzedaż.
 • Czas, w którym warto wystawiać dany asortyment (np. co najlepiej rotowało na Black Friday lub w okresie Wielkanocnym).
 • Jakie produkty tracą na popularności i czas je szybko oddać w ręce klientów, bo za chwilę mogą przestać być rentowne.
 • Który sposób promowania oferty jest skuteczny.
 • Jak Twoi najwięksi konkurencji realizują sprzedaż i które produkty generują ich zysk.

Raporty Sprzedaży Allegro

Czy same raporty wystarczą do zwiększenia sprzedaży?

Raporty są istotnym elementem pozyskania wiedzy, natomiast same ich posiadanie nie zwiększy sprzedaży na Allegro. Co istotne, prowadząc biznes w sieci, najcenniejszą walutą jest… czas. Nie można go marnować na manualne wprowadzanie danych, żmudne i ręczne zestawianie cen.

Dlatego planowanie akcji marketingowych zwiększających sprzedaż jedynie na postawie statystyk sprzedaży na Allegro, nie przyniesie spektakularnych efektów. Dlatego czas zawsze będzie działał na niekorzyść manualnego przetwarzania danych.

Z pewnością system LivePrice jest odpowiedzią na potrzebę mądrego użycia raportów ze statystykami sprzedaży na Allegro – automatyczne zmienianie cen jako strategia maksymalizacji dochodów ze sprzedaży.

Allegro LivePrice

Statystyki sprzedaży na Allegro a funkcjonalności LivePrice

Dane sprzedażowe najpopularniejszych produktów na Allegro, trendy i tendencje rynkowe – warto je znać i błyskawicznie na nie reagować. Dalego, używając systemu do automatyzacji cen na portalu Allegro, zyskujesz przewagę nad konkurencją i realnie zwiększasz sprzedaż.

System LivePrice pozwoli Ci realnie wykorzystać wiedzę dostarczoną ze statystyk sprzedaży na Allegro. Bezsprzecznie aplikacja posiada funkcjonalności, które realnie i znacząco zwiększą Twoją sprzedaż na Allegro. Jedną z nich jest automatyzacja cen, która jest niezbędna, jeżeli chcesz szybko działać i zwiększać sprzedaż na Allegro. LivePrice pozwala Ci na swobodę działań, nadanie określonych parametrów sprzedaży. Narzędzie gwarantuje efektywne i automatyczne wykonanie żmudnej pracy.

Dlatego możesz komponować swoją ofertę w taki sposób, aby wykorzystywać ruchy konkurencji na swoją korzyść np. chwilowe braki magazynowe, zwyżki cen, lub organizować promocje cenowe.

Allegro Automatyzacja

Mądrze i automatycznie kreuj swoje ceny na portalu Allegro

LivePrice to poliwalentny system do monitoringu i automatyki cenowej. Dlatego wystarczy, że odpowiednio przeanalizujesz statystyki sprzedaży na Allegro i pod kątem popularnych produktów ustawisz automatykę cenową w LivePrice.

Co istotne system samoczynnie zadba, by atrakcyjne dla kupujących produkty, były oferowane w korzystnych (zgodnych z Twoimi założeniami) cenach. Reasumując, prowadzenie polityki sprzedaży na podstawie ruchów konkurencji, to dobry pomysł na zwiększenie sprzedaży.

LivePrice LivePrice

Monitoruj i automatyzuj ceny

według własnych zasad! Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie już dziś!
Zobacz demo
LivePrice LivePrice
14-dniowy dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej
Szybka wycena i pomoc w uruchomieniu
Dopasowanie systemu do potrzeb Twojego biznesu

Zobacz również

  Skorzystaj z LivePrice! Okres próbny jest całkowicie darmowy