Blog Megaphone Icon

Oznaczenie Super Cena Allegro – jak je uzyskać?

Baza wiedzy
Blog Typewriter Icon
Super Cena Allegro

Klienci od zawsze poszukują okazji i niskiej ceny na wszelkich porównywarkach cenowych i portalach aukcyjnych. Każdy klient Allegro wie, że potrzeba kilku kliknięć, aby znaleźć najkorzystniejszą cenowo ofertę interesującego nas produktu. Od 8 marca 2021 portal Allegro – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów – wprowadził nowy program Super Cena.

Reasumując, plakietka Super Cena będzie przyznawana sprzedawcom produktów o najlepszych rynkowych cenach. Logo będzie widniało w dwóch miejscach portalu – w Strefie okazji oraz stronie głównej serwisu. Dodatkowo warto zaznaczyć, że sprzedawcy nie będą ponosili opłat za przyznanie logo Super Cena Allegro.

Super Cena i co dalej…

Niewątpliwie, serwis chce wyróżnić sprzedawców, którzy dbają o swoją politykę cenową i proponują klientom korzystne oferty. Dodatkowy parametr Super Cena Allegro pomoże kupującemu w szybki sposób odnaleźć korzystną cenowo ofertę. Warto zaznaczyć, że Allegro monitoruje oferty nie tylko na własnym portalu, ale całym rynku.

Super Cena

Przykładem może być poszukiwanie pralki SAMSUNG WW80TA026TE. Jeżeli wpiszemy w wyszukiwarkę jedynie model lub EAN, rozbieżności cenowe będą olbrzymie:

Screen Super Cena

Zaznaczając w filtrach Super Cena (w parametrach Rabaty i okazje), pojawia nam się jedna oferta z najkorzystniejszą ceną.

Super Cena oznaczenie

Internauci mogą filtrować produkty tylko z logo Super Cena Allegro. To rozwiązanie ułatwia allegrowiczom zakupy, ale tylko jeżeli serwis będzie faktycznie monitorował ceny i przyznawał logo produktom z najniższą ceną. Czy tak będzie, to się oczywiście okaże… Allegro już teraz zastrzega, że fakt, iż dany sprzedawca ma najniższe ceny, nie gwarantuje otrzymania znaku.

Źródło: Allegro

Nawet jeśli Twoja oferta spełni wymienione warunki, możesz nie otrzymać oznaczenia. Uwzględniamy również aktualne ceny rynkowe oraz trendy sprzedaży w kategoriach na Allegro.

Zwracamy uwagę między innymi na: sezonowość, unikatowość towaru, potencjał sprzedażowy na Allegro, rozpoznawalność i częstość wyszukiwania przez kupujących, jakość towaru – w tym jakość materiału, z którego jest wykonany, odpowiednie atesty, sposoby dostawy, warunki gwarancji, jakość opisu, zdjęć i szablonu oferty.

Czy cena ma znaczenie?

Oczywiście, że podczas zakupów, cena ma znaczenie. Większość kupujących poszukuje okazji i niskich cen. Aby Twoja polityka cenowa była korzystna i zgodna z branżą, konieczne jest zastosowanie systemu do monitoringu konkurencji i automatyki cenowej.

Prowadząc biznes na Allegro, warto uposażyć swój sklep w menadżer sprzedaży oraz profesjonalny program do monitorowania i automatyzowania cen na Allegro. LivePrice pozwala Ci w sprytny sposób zarządzać cenami i obserwować konkurencję.

Nasi klienci doskonale wiedzą, że używając narzędzia LivePrice, ich cena jest zawsze Super Cena na Allegro!

Aplikacja walczy w Twoim imieniu o najniższa możliwą cenę (Ty ustalasz granice ceny minimalnej). Co więcej, dzięki LivePrice zwiększasz sprzedaż, ponieważ oferujesz swoim konsumentom najlepsze oferty. Dlatego pracując na Allegro z LivePrice, zwiększasz swoje szanse na otrzymanie wyróżnienia Super Cena od portalu. Oczywiście pomarańczowy gigant zaznacza, że musisz spełnić kilka warunków, aby Twoja oferta uzyskała upragnione logo Super Cena.

Kiedy Allegro przyznaje status Super Cena?

Co istotne, Allegro podkreśla, że nie pobiera opłat za logo Super Cena, ale warto zaznaczyć, że posiadanie najniższej ceny nie gwarantuje nam sukcesu. Metka Super Cena zostanie przyznana dla przedsiębiorców, którzy spełniają określone warunki.

Kiedy otrzymasz oznaczenie Super Cena Allegro:

 • Cena Twojego produktu będzie najniższa na portalu!
 • Popularność Twojego produktu jest duża.
 • Masz zaznaczoną opcję Kup Teraz.
 • Twój produkt ma zaznaczony stan – nowy.
 • Podsiadasz na stanie więcej niż 1 sztukę towaru.
 • Prowadzisz konto firmowe.
 • Bierzesz udział w programie Allegro Smart.
 • Twój produkt ma uzupełniony EAN/ GTIN.

Portal zaznacza, że sprawdza ceny kilka razy dziennie i monitoruje nie tylko sam obszar Allegro, ale cały polski rynek. Dodatkowo warto wiedzieć, że Allegro wyłączyło niektóre kategorie. Listę kategorii, które nie mogą brać udziału w programie Super Ceny na Allegro, znajdziesz na stronie portalu.

Super Cena na Allegro – bądź liderem sprzedaży!

Nadawanie znacznika dla ofert korzystnych cenowo jest doskonałym posunięciem ze strony Allegro. Sprzedawcy, którzy dbają o politykę cenową, zyskują możliwość promocji swojej oferty w rozmaitych miejscach na portalu. Kupujący (jeżeli program wzbudzi społeczne zaufanie) mogą w szybki sposób filtrować oferty i mieć pewność, że kupują najtaniej.

Jeżeli zależy Ci na:

 • Zwiększeniu sprzedaży.
 • Monitorowaniu konkurencji.
 • Dbaniu o politykę cenową swojego sklepu.
 • Otrzymaniu znaczka Super Cena.
 • Zyskaniu miana lidera w branży.

Zacznij używać system LivePrice!

LivePrice LivePrice

Monitoruj i automatyzuj ceny

według własnych zasad! Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie już dziś!
Zobacz demo
LivePrice LivePrice
14-dniowy dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej
Szybka wycena i pomoc w uruchomieniu
Dopasowanie systemu do potrzeb Twojego biznesu

Zobacz również

  Skorzystaj z LivePrice! Okres próbny jest całkowicie darmowy