Blog Megaphone Icon

Czy warto promować oferty na Allegro?

Baza wiedzy
Blog Typewriter Icon
Promowanie na Allegro

Jak zwiększyć swoją sprzedaż na Allegro?

Niewątpliwie portal Allegro umożliwia sklepom rozmaite formy promocji. Podczas wszelakich działań mających na celu zwiększenie sprzedaży i przyciągnięcie większej liczby kupujących, warto monitorować konkurencję. Allegro niesie olbrzymi potencjał sprzedażowy i aby go mądrze wykorzystać, warto poświęcić środki na reklamę wewnątrz portalu oraz narzędzia ułatwiające planowanie kampanii reklamowych. Systemy śledzące poczynania cenowe konkurencji oraz dające możliwość automatyki cenowej, wedle określonych strategii. Takie szanse zapewnia LivePrice. Warto nadmienić, iż aplikacja daje wgląd w pełną listę kontrahentów. Zapewnia podział na aukcje zwykłe, promowane lub wszystkie. Dzięki temu wiesz doskonale, jak prezentuje się Twoja oferta na tle konkurencji.

Super Sprzedawca, czy to brzmi dumnie?

Super Sprzedawca - Promowanie ofert na Allegro
Super Sprzedawca to tytuł przyznawany przez portal za wzorową, rzetelną obsługę klienta.
Allegro zapewnia profity kontom oznaczonym tym wyróżnieniem.

Korzyści dla Super Sprzedawców:

 • Oferty Super Sprzedawcy pojawiają się wyżej w sortowaniu po trafności.
 • Program monetowy jest dodatkowo premiowany.
 • Portal oferuje priorytetową pomoc.
 • Allegro zapewnia udział w szkoleniach i możliwość testowania nowych funkcjonalności.

Aby dane konto mogło uzyskać wyróżnienie, musi:

 • W ciągu 12 miesięcy zgromadzić minimum 100 ocen.
 • Zdobyć minimalną średnią 4,950 ze wszystkich graficznych ocen z ostatnich 30 dni.
 • Zrealizować co najmniej 20 zamówień w ciągu 30 dni.

Reasumując, aby dołączyć do programu Super Sprzedawcy, należy spełnić szereg oczekiwań ze strony portalu i wykazać się najwyższą jakością obsługi kupujących. Natomiast program daje nam możliwość dodatkowych promocji swojego kanału sprzedaży, co jednoznacznie wiąże się ze zwiększeniem sprzedaży na Allegro.

Monety dla kupujących na Allegro – czy zwiększają sprzedaż?

Monety to wirtualna waluta. Aukcje oznaczone ich ikoną są atrakcyjniejsze dla kupujących, ponieważ mogą je gromadzić i nimi płacić podczas kolejnych zakupów.
Monety dla kupujących na Allegro

Oferty Super Sprzedawcy zostają wyróżnione dodatkową pulą monet. Twoi Klienci mogą zbierać tę wirtualną walutę i zamieniać na realne zniżki podczas zakupów. Monety ustawione przy aukcji kuszą i wpływają na zwiększenie sprzedaży.

Istotne jest, iż otrzymasz 15 monet za każde rozpoczęte 5 000 zł obrotu z ostatnich 30 dni. Dodatkowo możesz dokupić pulę monet, aby ofiarować je swoim kupującym i uatrakcyjnić swoją ofertę na Allegro. W zawiązku z tym, portal w kolejnym miesiącu premiuje taki zakup i dokłada do Twojej puli dodatkowe monety.

Godnym uwagi jest fakt, iż nie tylko Super Sprzedawcy mogą promować swoje oferty monetami. Jednak mają oni możliwość oferowania większej puli niż przy zwykłym koncie firmowym. Aby skorzystać z programu, należy przejść do zakładki Monety w panelu sprzedającego i kupić odpowiednią liczbę monet, które zostaną wyświetlone przy Twojej ofercie. Podsumowując, za taką formę wyróżnienia płacisz tylko wtedy, gdy sprzedasz produkt.

Ofiarowanie Allegrowiczom dodatkowego profitu w formie monet pozwala zwiększyć zasięgi. Kupujący zwracają uwagę na cenę, ale również zniżki, jakie uzyskają dzięki określonej transakcji. Liczba monet dla Kupujących jest różna, zależnie od narzędzia, na którym wyświetlają Allegro. Należy pamiętać, że program Monet nie może obejmować przedmiotów z niektórych kategorii (np. Nieruchomości, Zdrowie, Kultura i rozrywka).

Promowanie ofert na Allegro? Jakie daje korzyści?

Jakie korzyści daje promowanie ofert? Reklamy Twojego produktu lub konta, pojawiają się w chwili, gdy kupujący szuka konkretnego produktu. Aukcje są wyróżnione na tle konkurencji. Promowanie ofert na Allegro zdecydowanie wpływa na zwiększenie sprzedaży.

Jakie masz możliwości wyróżnienia swojej aukcji na Allegro?

 • Wyróżnienie – Twoja oferta pojawi się przed konkurencją na liście ofert promowanych w danej kategorii.
 • Pogrubienie – tytuł Twojej oferty będzie pogrubiony i lepiej widoczny dla klientów.
 • Podświetlenie – aukcja zostaje podświetlona kolorem niebieskim, aby zwiększyć jej widzialność.
 • Wyróżnienie, Podświetlenie i Pogrubienie w pakiecie.
 • Promowanie na stronie działu – na stronie działu Twoja oferta zostanie wyeksponowana w specjalnej galerii.

Promowanie na Allegro

Wyróżnienia, pogrubienia, pakiety promocyjne na Allegro musisz samodzielnie włączać oraz wyłączać bezpośrednio w panelu. Warto pamiętać o tym, gdyż promowanie jest aktywne, dopóki nie wyłączysz go w ofercie.

Podsumowując, dzięki temu rozwiązaniu możesz w relatywnie niedrogi sposób rozpocząć lansowanie wybranych przez Ciebie ofert. W przeciwieństwie do innych form reklamy możesz zacząć zwiększać zasięgi promowania wraz ze wzrostem sprzedaży.

Czy łatwo panować nad akcjami promocyjnymi z poziomu portalu Allegro?

Działanie na wielu aukcjach i różnych produktach jest narażone na ryzyko błędu ludzkiego, dodatkowo włączanie i wyłączanie promocji jest czasochłonne i wymaga systematyczności. Warto zapoznać się z nową funkcjonalnością LivePrice. System współpracuje z Allegro bezpośrednio po API. Nowy moduł pomaga samoczynnie ustawiać i promować oferty. Wybierasz jedynie, jaki rodzaj promocji chcesz ustawić na konkretnym produkcie. Kolejno w kalendarzu zaznaczasz czas jej trwania. Gotowe! Resztę pracy LivePrice wykona samodzielnie, a Ty nie musisz pamiętać i tracić czasu na manualne wyłącznie wielu ofert.

Sieć reklamowa Allegro Ads, czy warto?

Swoją sprzedaż na Allegro możesz również wspierać, korzystając z Allegro Ads. Jest to nowy sposób emisji reklam na portalu. Otrzymujesz panel reklamowy i decydujesz, jak chcesz pokierować działaniami marketingowymi swojego konta.

Możesz wyświetlać swoje oferty na różnych etapach ścieżki zakupowej:

 • Reklama graficzna – dzięki niej można poprawić świadomość marki w sieci. Bannery pojawiają się nad wynikami wyszukiwania na Allegro. Zawierają Twój logotyp oraz hasło reklamowe.
 • Oferty sponsorowane – wyświetlają się kontekstowo, jako pierwsze na najpopularniejszych miejscach na portalu Allegro. Mają zwrócić uwagę kupujących, właśnie na Twoją ofertę.
 • Sieć reklamowa – działa na Allegro, Google oraz Facebooku. Musisz posiadać ustawione kampanie Google Ads i aktywne konto na Allegro. Internauta po kliknięciu reklamy na wyszukiwarce zostaje przeniesiony do Twojej oferty na Allegro. Co ważne płacisz jedynie za klik.

Czy warto płacić za reklamy na Allegro?

Z całą pewnością reklamy na portalu zwiększają sprzedaż i świadomość Twojej marki. Niewątpliwie, dzięki dedykowanym bannerom możesz stawiać na promocję konkretnego produktu i zdobywać nowych kupujących. Pakiety promocyjne wyróżniają Twoją ofertę i pozwalają skierować na nią wzrok kupujących. Dodatkowo system LivePrice pomoże Ci w planowaniu promocji! Dodanie monet do aukcji również jest świetnym sposobem na zyskanie kupujących, a dodatkowo możesz ofiarować swoim kontrahentom zniżki na kolejne zakupy! Reasumując, jeżeli chcesz aktywnie poszukiwać klientów na całej ścieżce zakupowej, warto pochylić się nad tematem promocji na Allegro.

Więcej o Allegro Ads przeczytasz w poniższym artykule:

Allegro Ads – czy jest naprawdę opłacalne?

* ilustracje wykorzystane w naszym wpisie demonstrują możliwości promocji na Allegro i pochodzą z serwisu allegro.pl

LivePrice LivePrice

Monitoruj i automatyzuj ceny

według własnych zasad! Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie już dziś!
Zobacz demo
LivePrice LivePrice
14-dniowy dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej
Szybka wycena i pomoc w uruchomieniu
Dopasowanie systemu do potrzeb Twojego biznesu

Zobacz również

  Skorzystaj z LivePrice! Okres próbny jest całkowicie darmowy