Blog Megaphone Icon

Repricing na Allegro. Czy warto automatyzować ceny?

Baza wiedzy
Blog Typewriter Icon
Konkurencja Allegro

Niezaprzeczalnie Allegro to najpopularniejsza platforma zakupowa w kraju. Jeżeli wystawiasz swoją ofertę na pomarańczowym serwisie, musisz liczyć się z tym, że będzie ona zestawiona z asortymentem pozostałych sprzedających (w tym, z Twoimi bezpośrednimi konkurentami).

Repricing na Allegro pozwoli Ci automatyzować ceny i dostosowywać je do warunków rynkowych, a co za tym idzie, zyskiwać przewagę względem pozostałych graczy!

Automatyzacja cen, od czego zacząć?

Repricing na Allegro to jedna z topowych funkcjonalności aplikacji LivePrice – zabieg polega na samoczynnym dostosowaniu i zmienianiu cen. Od czego należy rozpocząć automatyzację stawek? Od rzetelnego monitoringu cen konkurencji na Allegro. 

Jeżeli chcesz skutecznie automatyzować ceny, musisz najpierw dokładnie zlokalizować swoją konkurencję na danym serwisie. W przypadku Allegro czasami ciężko jest w szybki, manualny sposób odszukać oferentów danego produktu. Serwis zrzesza tysiące sprzedających, a lista potencjalnych konkurentów zmienia się dynamicznie. Z pomocą może przyjść LiviePrice – system, który łączy monitoring cen i repricing na Allegro.

W jaki sposób LivePrice paruje Twoje produkty z analogicznymi ofertami na Allegro? Aplikacja łączy towary na podstawie:

 • Kodów EAN – samoczynnie na bazie podanych w parametrach aukcji kodów, system LivePrice może połączyć Twoją ofertę z konkurencyjnymi produktami. Jeżeli ktoś, użyje tego samego EANu, zostanie natychmiast zidentyfikowany, jako Twój rywal, a ustawiona przez niego cena, zostanie zaczytana na listingu.
 • Fraz – parowanie ręczne dostępne w aplikacji, pozwoli Ci niezwykle precyzyjnie wyszukiwać aukcje innych sprzedawców po dodatkowych kodach oraz frazach. Funkcja przydaje się zwłaszcza w przypadku produktów niejednorodnych (np. pakowanych ziaren, zestawów produktów).

Monitorując konkurencję z LivePrice, możesz samodzielnie wybrać, które sklepy i oferty chcesz brać pod uwagę przy repricingu na Allegro. Dzięki takiej selekcji dostosowujesz ceny jedynie do stawek interesujących Cię, bezpośrednich rywali.

Repricing na Allegro z LivePrice

Oczywiście o tym, że sprzedaż w e-commerce nierozerwalnie łączy się z dynamicznym ustalaniem cen, wie każdy. Natomiast warto zaznaczyć, że jeżeli chcesz, aby Twoja oferta była konkurencyjna i korzystna w oczach kupujących, musisz poznać funkcję repricingu na Allegro.

Automatyzacja cen na Allegro  polega na samoczynnym nadawaniu nowych stawek przez dedykowany system. Repricing na Allegro z LivePrice, to prosty sposób na kreowanie strategii w zgodzie z ustaloną przez Ciebie polityką cenową. Aplikacja bazuje na ustalonych parametrach:

 • Monitoringu cen konkurencji – jest to podstawowa funkcjonalność LivePrice, która dostarcza dane niezbędne do repricingu na Allegro.
 • Cenie minimalnej – czyli najniższej stawce, za jaką możesz wystawić towar.
 • Kroku cenowym – różnicy kwotowej pomiędzy Twoją ofertą a konkurentem.
 • Trybie Cenomatic – sposobie wyliczania cen. Z LivePrice możesz dowolnie kreować swoją politykę cenową. System posiada ponad 12 trybów zmiany cen. Nie musisz być jedynie najtańszym sprzedawcą na portalu – możesz wybierać pozycję na Allegro, ustawiać ceny zgodnie z najważniejszymi rywalami lub uśrednić cenę na portalu.

Aplikacja w ustalonych przez Ciebie odstępach czasu sprawdza stawki konkurencji i nadaje odpowiednie, korzystne ceny na Twoich ofertach. Dzięki takiemu zabiegowi nie musisz ręcznie szukać oferentów i zmieniać cen. Co ważne, w aplikacji możesz ustawić też stawkę maksymalną i w chwili, gdy Twoi konkurenci będą mieli braki magazynowe, możesz zarządzić zwiększenie kwoty!

Jakie korzyści daje repricing na Allegro?

Samoczynne zmienianie cen, to temat, który już był poruszany na naszym blogu w artykule: Repricing, czyli automatyczne zarządzanie cenami. LivePrice to potężne narzędzie w e-commerce, które potrafi odmienić Twoją pracę.

Jakie korzyści daje repricing na Allegro z LivePrice?

 • Oszczędza Twój czas.
 • Zwiększa sprzedaż i zainteresowanie Twoją ofertą.
 • Pozwala Ci zobaczyć, jakie zmiany zachodzą na rynku.
 • Nadaje ceny, które są oparte o realia branży oraz Twoje założenia cenowe.
 • Chroni Twoją marżę.
 • Daje dostęp do dedykowanych raportów i wykresów sprzedażowych.
 • Umożliwia dokładną analizę konkurencji.
 • Balansuje cenami wedle Twoich ustaleń – system podnosi i obniża ceny wedle potrzeby.
 • Pozwala Ci zyskiwać na brakach magazynowych konkurencji.
 • Może być zintegrowany z dowolnym ERP’em, CMS’em lub prowadzony przez API Allegro.

Nie tylko cena w e-commerce się liczy

Repricing na Allegro pozwoli Ci uwidocznić ofertę i zwiększyć jej widoczność na serwisie. Dobrze dobrana cena pozwala skutecznie przyciągać potencjalnych klientów i zwiększa szanse na to, że zostanie ona oznaczona, jako SUPERCENA.

Natomiast trzeba pamiętać o tym, że niezwykle ważna jest również jakość Twojej obsługi klienta. Na Allegro premiowana jest szybka wysyłka, komunikacja z klientem, niepowtarzalność opisów, czy korzystanie z programu Smart.

Jeżeli chcesz zobaczyć, jak automatyzacja cen wpłynie na Twoją sprzedaż, wypróbuj wersję demonstracyjną systemu LivePrice przez 14 dni zupełnie za darmo. Skontaktuj się z nami – dobierzemy do Ciebie optymalną ofertę i omówimy działanie systemu dla Twojej branży!

LivePrice LivePrice

Monitoruj i automatyzuj ceny

według własnych zasad! Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie już dziś!
Zobacz demo
LivePrice LivePrice
14-dniowy dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej
Szybka wycena i pomoc w uruchomieniu
Dopasowanie systemu do potrzeb Twojego biznesu

Zobacz również

  Skorzystaj z LivePrice! Okres próbny jest całkowicie darmowy