Blog Megaphone Icon

Podbijaj rynki zagraniczne z Allegro!

Baza wiedzy
Blog Typewriter Icon
Rynki zagraniczne Allegro

Allegro to przodujący w Polsce marketplace. Pomarańczowy gigant zrzesza ponad 21 milionów zarejestrowanych użytkowników. Portal jest jedną z 10 największych witryn na świecie, rozszerzenie zasięgów było kwestią czasu.

Allegro otwiera się na sprzedaż za granicę. Serwis uruchamia swoją angielskojęzyczną usługę dla krajów UE. Dzięki temu udogodnieniu polscy przedsiębiorcy zyskają dostęp do klientów w 24 krajach (włączając Maltę i Cypr).

Po co sprzedawać do UE?

Allegro rozpoczyna sprzedaż za granicę – misją portalu jest poszerzenie zasięgów. Jak mówi prezes Allegro, Francois Nuyts: „Ekspansja międzynarodowa jest jednym z naszych priorytetów i jako najczęściej odwiedzana platforma e-commerce w Polsce robimy kolejny wielki krok naprzód w tym kierunku”.

Kupujący będą mogli wyszukiwać oferty w języku angielskim i płacić w euro. Portal rozpoczyna ekspansję na zagraniczne rynki, a zakup Grupy Mall umocnił europejską pozycję serwisu.

„Podczas gdy trwają prace nad planowaną integracją z Grupą Mall, wzmacniamy drugi filar naszej obecności w Europie, poszerzając dostęp do milionów ofert na naszej platformie dla klientów i sprzedawców z UE. Europejscy konsumenci skorzystają dzięki Allegro na szerokim wyborze produktów w świetnych cenach, jak i na wygodnych dostawach, a sprzedawcy zyskują możliwość powiększenia w ten sposób grona potencjalnych klientów”. Dodaje Francois Nuyts.

Jak Allegro pomoże sprzedającym?

Oczywiste jest, że powiększenie grona kupujących może pozytywnie wpłynąć na zysk. Dlatego warto przygotować swój biznes na współpracę z zagranicznym klientem. Dla sprzedających (obecnie tylko na rodzimym gruncie), poszerzenie zasięgów, również może stać się wyzwaniem.

Portal zapewnia swoich partnerów, że zapewni pomoc w zakresie dostaw międzynarodowych, tłumaczenia oferty, jak i płatności. Zainteresowani sprzedawcy otrzymają pełne wsparcie w procesie zakupowym.

Od 1 lutego Allegro umożliwia (dla sprzedawcy udostępniającego w swoich ofertach dostawę za granicę) automatyczne tłumaczenie oferty na język angielski. Jeżeli chodzi o wysyłkę, serwis proponuje opcję Allegro Kurier DPD lub podpisanie umowy z wybranym przez sprzedającego przewoźnikiem.

Zagraniczni kupujący będą mogli:

 • Wyszukać oferty z dostawą do swojego kraju.
 • Przeczytać informacje na temat aukcji w języku angielskim.
 • Widzieć ceny w euro i płacić w tej walucie.

Natomiast Ty, jako sprzedający nadal otrzymasz rozliczenie z kupującym i Allegro w złotówkach. Dodatkowo wiadomość, jaką otrzymasz od kupującego, przetłumaczysz automatycznie w serwisie Allegro.

Czy cena nadal będzie miała znaczenie?

Allegro sprzedaż za granicę może zwiększyć Twoje zasięgi. Dotrzesz do nowych kupujących i do nowych rynków zbytu. Natomiast trzeba liczyć się z tym, że w takiej sytuacji przedsiębiorca powinien odpowiednio i rozsądnie balansować cenami produktów.

Dodatkowo warto pamiętać o tym, że na Allegro, swoją ofertę mogą również prezentować sprzedawcy zagraniczni. Jeżeli zwiększa się konkurencja, to Twoim obowiązkiem jest rzetelnie ją poznać.

Profesjonalnym wsparciem Twojego biznesu na Allegro może okazać się system LivePrice. Aplikacja pozwala monitorować Ci konkurencję i automatyzować proces nadawania cen. Dzięki polityce elastycznej ceny będziesz skutecznie wzmacniać przewagę nad konkurencją. Co istotne, system bierze pod uwagę opłacalną granicę sprzedaży produktu i nigdy nie działa poniżej rentownej kwoty.

LivePrice pozwoli Ci:

 • Monitorować konkurencję.
 • Kontrolować Twój biznes.
 • Zyskać przewagę nad innymi sprzedającymi.
 • Zarabiać na ich brakach magazynowych.
 • Balansować cenami – zgodnie z Twoimi scenariuszami cenowymi.
 • Sprawdzać, które produkty w Twojej ofercie są rentowne.

Sprzedaż zagraniczna z Polski

Nie tylko Allegro rozszerza się na nowych kupujących i sprzedających. Marketplace’y już od dłuższego czasu widzą potencjał w międzynarodowych zakupach.

Najpopularniejszymi portalami zagranicznymi są: eBay oraz Amazon, eMag, Erli czy Kaufland. LivePrice również otworzył się na rynki międzynarodowe. System umożliwia monitoring zarówno rodzimych portali, jak i tych, które oferują sprzedaż międzynarodową:

Eksperci spekulują, że sprzedaż międzynarodowa będzie zyskiwała na popularności w 2022 roku. Warto przygotować się na podbój innych rynków i napływ nowych klientów. W takim przypadku trzeba pamiętać o tym, że konkurencyjność cenowa, rzetelny monitoring i polityka elastycznej ceny będzie niezwykle istotna.

Skorzystaj z bezpłatnej wersji demonstracyjnej systemu i zacznij zarabiać!

LivePrice LivePrice

Monitoruj i automatyzuj ceny

według własnych zasad! Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie już dziś!
Zobacz demo
LivePrice LivePrice
14-dniowy dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej
Szybka wycena i pomoc w uruchomieniu
Dopasowanie systemu do potrzeb Twojego biznesu

Zobacz również

  Skorzystaj z LivePrice! Okres próbny jest całkowicie darmowy