Blog Megaphone Icon

Automatyzacja sprzedaży Allegro

Baza wiedzy
Blog Typewriter Icon
Automatyzacja Sprzedaży Allegro

Czy warto automatyzować sprzedaż na Allegro?

Każdego roku portal Allegro zyskuje na popularności. Nie dziwi więc fakt, że konkurencja na Allegro rośnie. Czy warto automatyzować sprzedaż na portalu Allegro? Niewątpliwie tak, gdyż automatyzacja sprzedaży przynosi realne korzyści w postaci zaoszczędzonego czasu i pieniędzy.

Co istotne, Allegro jest świetną platformą sprzedażową dla większości branż e-commerce. Portal pozwala prezentować ofertę szerokiej grupie kupujących i choć prowizje ze sprzedaży są wysokie, to liczba użytkowników sprawia, że sprzedaż na portalu Allegro jest nadal opłacalna. Co istotne, ważnym aspektem pracy na serwisie jest automatyzacja sprzedaży. Reasumując, bez odpowiedniego oprogramowania do prowadzenia transakcji ciężko funkcjonować – zwłaszcza przy dużej liczbie asortymentu, konkurencji i kupujących.

Bezsprzecznie, sam portal Allegro w dużej mierze jest zautomatyzowany. Procesy, które przygotował serwis, bardzo ułatwiają pracę sprzedającego:

 • planowanie momentu wystawienia aukcji,
 • automatyczne odnawianie ofert,
 • samoczynne wysyłanie e-maili do kupujących,
 • promowanie na listach ofert i w wyszukiwarce,
 • płatności on-line.

Jak skutecznie automatyzować sprzedaż na Allegro?

Dlatego warto zintegrować swoje konto z dodatkowym systemem lub systemami do automatyzacji sprzedaży na Allegro. Takie uzupełniające aplikacje pomagają:

 • zarządzać księgowością,
 • utrzymać wysoką jakość obsługi,
 • kontrolować sprzedaż,
 • zarządzać aukcjami,
 • ustalać konkurencyjne i zgodne z polityką firmy ceny,
 • zauważyć, na jakie produkty w ofercie własnej warto zwrócić uwagę,
 • ułatwiają pracę,
 • oszczędzają czas i pieniądze.

Niewątpliwie automatyzacja sprzedaży na Allegro wiąże się z dodatkowymi kosztami. Natomiast zysk z używania programów do automatyzacji sprzedaży Allegro może być realnie widoczny już w pierwszych dniach ich użytkowania.

Programy polecane do sprzedaży na Allegro

Myśląc o automatyzacji sprzedaży na Allegro, warto zapoznać się z dobrymi programami, które mogą usprawnić pracę. Ważne jest, czy szukamy programu do zarządzania sprzedażą, cenami, ułatwiającego kontakt z klientem, czy wystawianie aukcji.

Automatyzację sprzedaży na Allegro umożliwia wiele programów, natomiast nie znaczy to, że każdy sprzedawca musi mieć je wszystkie. Mając to na uwadze, warto rozważyć integrację i skorzystać (o ile to możliwe) z darmowego okresu testowego, który przybliży daną aplikację.

Automatyzacja cen i monitoring konkurencji na Allegro:

LivePrice – system można przetestować przez 14 dni zupełnie za darmo. Aplikacja odpowiada za monitoring i automatykę cen na Allegro, Ceneo oraz w wybranych e-sklepach.

Darmowa pomocna strona:

Allegronauta – witryna posiada przelicznik pomagający dowiedzieć się, czy możemy ubiegać się o tytuł Super Sprzedawcy.

Grupa na Facebooku Zjednoczeni Sprzedawcy – pozwala uzyskać odpowiedzi na wszystkie bolączki związane z automatyzacją sprzedaży na Allegro, klientami i problemami, jakie może napotkać przedsiębiorca na portalu.

Automatyzacja sprzedaży na Allegro:

Baselinker – system gwarantuje 14-dniowy, bezpłatny okres testowy. Pozwala automatyzować procesy sprzedażowe nie tylko z Allegro, ale również innych platform sprzedażowych.

Mercheo – system do automatyzacji sprzedaży na Allegro, który oferuje darmowy miesiąc testów. Pozwala na automatyzację sprzedaży na Allegro, Ebay-u, Amazonie i e-sklepie.

Sello – stworzony dla osób, które pracują z Subiektem nexo i Subiektem GT i chcą zautomatyzować sprzedaż na Allegro.

Sellasist – kompletny menadżer sprzedaży na platformach: Allegro, eBay, Amazon i Arena.pl. Dodatkowo otrzymujesz 30 dni na przetestowanie systemu.

Firma – moduł Allegro+ pozwala na integrację programu z kontem na Allegro.

Easyuploader – aplikacja przeznaczona do zarządzania aukcjami w e-sklepach na silnikach: PrestaShop, Shoper i ClickShop.

Niezbedniksprzedawcy – posiada wiele ciekawych modułów, które efektywnie pomogą automatyzować sprzedaż na Allegro np. omijacz opłaty utrzymaniowej Allegro.

Automatyzacja obsługi klienta:

Smsallegro – to system, który pozwoli Ci wysyłać automatyczne wiadomości SMS do Klientów np. o braku wpłaty, czy wysyłce. Dodatkowo Smsallegro, może wysyłać wiadomości również do Ciebie np. o negatywnym komentarzu czy nowej transakcji. Aplikacja pozwala też na automatyzację odpowiedzi w dyskusji z Allegro, co podnosi ocenę za szybkość odpisywania.

Statystyki sprzedaży na Allegro:

LivePrice – to kompletny system do automatyzacji sprzedaży na Allegro. Poza monitoringiem całej Twojej konkurencji i automatyką cenową aplikacja pozwala na generowanie dedykowanych raportów. Dodatkowo wyszukuje Twoją konkurencję przez EAN-y i pozwala nadawać filtry, śledzące nowych konkurentów na Allegro.

Dataradar – program śledzi zmiany cen Allegro u wybranych przez Ciebie sprzedawców. Można go testować przez 14 dni za darmo.

Monitoraukcji – program pozwala śledzić, czy na portalu Allegro nie pojawiły się nowe aukcje.

Warto ułatwiać sobie sprzedaż na Allegro!

Niewątpliwie, sprzedaż na Allegro jest opłacalna, ale często wystawianie ofert, monitorowanie konkurencji, dbanie o odpowiednie ceny i pilnowanie jakości obsługi, to bardzo pracochłonne zadania. Dlatego warto zainwestować w systemy, które ułatwią Ci pracę. Reasumując, automatyzacja sprzedaży na Allegro jest obowiązkowa dla każdego, kto chce oszczędzać czas i pieniądze!

LivePrice LivePrice

Monitoruj i automatyzuj ceny

według własnych zasad! Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie już dziś!
Zobacz demo
LivePrice LivePrice
14-dniowy dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej
Szybka wycena i pomoc w uruchomieniu
Dopasowanie systemu do potrzeb Twojego biznesu

Zobacz również

  Skorzystaj z LivePrice! Okres próbny jest całkowicie darmowy