Blog Megaphone Icon

Jak zwiększyć sprzedaż i skutecznie prowadzić handel na Allegro

Baza wiedzy
Blog Typewriter Icon
zwiekszenie sprzedazy allegro

Allegro jest najpopularniejszym marketpace’em w Polsce. Codziennie miliony użytkowników dokonują udanych transakcji, a tysiące sprzedawców zastanawia się nad tym, jak zarabiać więcej? Czy istnieje sposób aby zwiększyć sprzedaż na Allegro? Kluczem do sukcesu jest mądre i automatyczne zarządzanie aukcjami.

Jak skutecznie prowadzić handel na Allegro?

Bez względu na to, czy zaczynasz swój biznes, czy na pomarańczowym portalu sprzedażowym jesteś już od wielu lat, musisz wiedzieć, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę, aby zwiększyć sprzedaż na Allegro.

Portal aukcyjny nieprzerwanie do 1999 roku pozwala bogacić się e-sprzedawcom – handlować zarówno rzeczami nowymi, jak i używanymi. Liczba użytkowników Allegro na początku tego roku wynosiła ponad 22 mln, to ogromny potencjał sprzedażowy, którego nie warto marnować.

Aby zwiększyć sprzedaż na Allegro, warto zastanowić się nad:

  • Doborem asortymentu.
  • Opisem aukcji na Allegro.
  • Cenami.
  • Jakością obsługi.

Powyższe kwestie wydają się bardzo oczywiste, natomiast gwarantujemy, że są odpowiedzią na pytanie: jak zwiększyć sprzedaż na Allegro? Jeżeli zaczniesz zarządzać aukcjami na Allegro, przekonasz się, że w szybkim czasie zaczniesz pozycjonować swoje oferty i osiągniesz sukces.

Doboru asortymentu na Allegro – Co sprzedawać na Allegro?

Co sprzedawać na Allegro? To pytanie powtarza się jak mantra, ponieważ przedsiębiorcy chcą wiedzieć, jakie produkty opłaca się wystawiać na portalu. Jaki asortyment będzie strzałem w 10 i przyniesie nam liczne transakcje? Zwiększenie sprzedaży na Allegro to cel większości przedsiębiorców w e-commerce.

Truizmem jest pisanie, że najpopularniejszymi kategoriami na Allegro są: zabawki, kosmetyki i perfumy, artykuły biurowe, artykuły gospodarstwa domowego. Coraz większą popularność na serwisie zdobywa kategoria zawiązana z branżą spożywczą (e-grocery). Oczywiście w ten sposób możemy wymienić każdą kategorię na Allegro i potwierdzić, że klienci są nią zainteresowani. Tak naprawdę nie ma lepszego i gorszego towaru do osiągnięcia celu, jakim jest zwiększenie sprzedaży na Allegro. Na pytanie: jak zarabiać więcej na Allegro? Nie można odpowiedzieć: wybierz taki i taki produkt i odniesiesz sukces. Sprzedaż na portalu to działanie na wielu frontach i sprytne zarządzanie aukcjami.

W doborze asortymentu, który chcemy oferować na serwisie, bardzo istotne jest patrzeć nie tylko na popyt, ale również na marżę.

Produkty, które chcesz wystawiać na serwisie, muszą mieć dobrą cenę. Jeżeli chcesz zarabiać więcej na Allegro, musisz trafić do klientów, a ci w e-commerce są coraz bardziej wybredni.  

Opis aukcji na Allegro – wybij się z tłumu

Allegro niezwykle dba o jakość wystawianych ofert i opis aukcji ma realny wpływ na pozycjonowanie ofert na Allegro. Dlatego, jeżeli chcesz wybić się z tłumu innych sprzedających, musisz zadbać o walory estetyczne swojej oferty.

Tworząc aukcje, warto zastanowić się nad jej tytułem, aby zawierał frazę, jaką może wpisać potencjalny kupujący. Dodatkowo uzupełnij jej parametry, aby ułatwić filtrowanie. Dzięki temu zwiększysz swoje zasięgi i zaczniesz zwiększać sprzedaż na Allegro.

Jeżeli Twoje ofert będą posiadały unikalne opisy, fotografie i uzupełnione odpowiednie parametry oferty, zaczniesz zarabiać więcej na Allegro! Pamiętaj też o tym, że jednym z aspektów pozycjonujących aukcje na Allegro jest atrakcyjność oferty. Musisz zadbać o to, by udostępnić kupującemu możliwość zróżnicowanych metod:

  • Płatności.
  • Wysyłki.
  • Programów dodatkowych – np. Allegro Smart.

Czy rzetelne zarządzanie aukcjami Allegro będzie odpowiedzią na pytanie: jak zwiększyć sprzedaż na Allegro? Niewątpliwie jest to jedna z istotnych składowych w procesie sprzedaży. Klient, wchodząc na ofertę, chce mieć maksymalny komfort w zakresie wyboru płatności, wysyłki czy zwrotu. 

Cena – jak wpływa na kupującego?

Oczywiste wydaje się, że niska cena sprzedaży, to niższy zarobek dla sprzedającego. Czy zawsze tak jest? Czy zarządzanie aukcjami na Allegro powinno wiązać się z manipulacjami cenowymi na serwisie?

Allegro to portal, który w wyjątkowy sposób nastawiony jest na cenę. Klienci szukają niskich stawek i w łatwy sposób mogą filtrować oferty, aby znaleźć najkorzystniejszą opcję. Paradoksalnie, jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak zarabiać więcej na Allegro, musisz brać pod uwagę swoje ceny.

Mądre zarządzanie aukcjami Allegro wiąże się procesem automatyzacji pewnych procesów. Jeżeli zastanawiasz się, jak zwiększyć sprzedaż na Allegro, koniecznie sprawdź system LivePrice.

Jeżeli wystawiasz produkty zdecydowanie drożej od innych oferentów, nie możesz liczyć na dużą ilość transakcji – tym samym nie uda Ci się zwiększyć sprzedaży na Allegro. W jaki sposób panować nad cenami na Allegro? Najprostszym rozwiązaniem jest system do repricingu.

LivePrice pozwoli Ci skutecznie i automatycznie monitorować konkurencję i automatyzować ceny na Allegro. Dzięki temu zaczniesz zarabiać więcej na Allegro, ponieważ zwiększysz zainteresowanie swoimi ofertami. 

Jakość obsługi ma znaczenie

Jednym z parametrów, które są brane pod uwagę przy pozycjonowaniu aukcji na Allegro, jest jakość obsługi. Jeżeli zastanawiasz się jak zarabiać więcej na Allegro, sprawdź, czy klienci są zadowoleni z Twojego serwisu. 

Jeżeli monitorujesz opinie wystawiane na Twój temat, starasz się szybko odpowiadać na wiadomości i terminowo wysyłać zamówienia, możesz być spokojny, że znajdziesz się na pierwszej stronie Allegro. 

Jak sprzedawać na Allegro?

Na pytanie: Jak sprzedawać na Allegro? Można odpowiedzieć, że warto sprzedawać skutecznie. Aby zwiększać sprzedaż na Allegro, trzeba włożyć trochę pracy w obszarze wystawienia aukcji, nadawania cen, śledzenia konkurencji, a potem podczas obsługi zamówienia. 

Natomiast trzeba pamiętać o tym, że taki trud się opłaca. Jeżeli do zarządzania aukcjami na Allegro chcesz podejść kompleksowo, wypróbuj system do monitoringu konkurencji i automatyki cenowej LivePrice. System pomoże Ci zwiększyć sprzedaż na Allegro. Wersja demonstracyjna pokaże Ci, jak bardzo przydatnym narzędziem jest aplikacja do repricingu.

LivePrice LivePrice

Monitoruj i automatyzuj ceny

według własnych zasad! Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie już dziś!
Zobacz demo
LivePrice LivePrice
14-dniowy dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej
Szybka wycena i pomoc w uruchomieniu
Dopasowanie systemu do potrzeb Twojego biznesu

Zobacz również

    Skorzystaj z LivePrice! Okres próbny jest całkowicie darmowy