Blog Megaphone Icon

Pozycjonowanie aukcji Allegro – jak znaleźć się na pierwszej stronie Allegro?

Baza wiedzy
Blog Typewriter Icon
Pozycjonowanie Aukcji Allegro

Allegro jest największym serwisem aukcyjnym w Polsce, jego siła rośnie z każdym rokiem. W roku 2020 (w porównaniu z ubiegłym) liczba ofert na Allegro zwiększyła się o 21%. Prawdopodobnie każdy sprzedawca zadaje sobie pytanie: jak znaleźć się na pierwszej stronie Allegro?

Portal skupia w sobie blisko 18 mln zarejestrowanych użytkowników, którzy codziennie wyszukują po frazie interesujące ich produkty. Zazwyczaj, odnajdując dany towar, internauci zerkają na pierwszą stronę portalu. Dlatego z naszych obserwacji wynika, że w większości klienci korzystają z dwóch opcji sortowania: po trafności i po cenie. Jak znaleźć się na pierwszej stronie Allegro w sortowaniu po trafności?

Na czym polega sortowanie po trafności Allegro?

Sortowanie po trafności to automatyczne dopasowanie frazy do oferty. Godne uwagi, że Allegro na podstawie złożonego algorytmu lokuje dane oferty na pierwszej stronie Allegro, jako najbardziej odpowiadające kupującemu. Jakie kryteria trzeba spełnić, aby znaleźć się na pierwszej stronie Allegro?

Trafność to parametr, który domyślnie sortuje daną aukcję. Dlatego, aby skutecznie pozycjonować swoją aukcję na Allegro, warto zapoznać się z naszymi poradami i wiedzieć, co zrobić, aby być na pierwszej stronie portalu. Reasumując, serwis podaje, które czynniki są istotne i nad którymi warto się pochylić, aby skutecznie pozycjonować swoją aukcję na Allegro.

Algorytm Allegro przy sortowaniu po trafności bierze pod uwagę:

 • Dane o sprzedającym.
 • Dane o ofercie.
 • Zaangażowanie kupujących.

Dane o sprzedającym sprzedaży wpływają na pozycjonowanie aukcji na Allegro?

Co istotne, na pozycjonowanie na Allegro zasadniczy wpływ ma wizerunek Twojego konta w ocenie algorytmu. Przede wszystkim, w panelu sprzedawcy możesz zobaczyć zakładkę Jakość mojej sprzedaży. Dzięki niej masz możliwość dokonać analizy i porównania Twojej sprzedaży z konkurencją. Oczywiście im lepsze osiągasz noty, tym Twoja oferta ma większą szansę znaleźć się na pierwszej stronie Allegro.

W Allegro stale monitorujemy różne elementy, które pozwalają nam zapewnić doskonałą obsługę klienta. Allegro opiera się na big data, więc zależy nam na tym, aby podzielić się naszymi cennymi spostrzeżeniami ze sprzedawcami – François Nuyts, prezes Allegro.

W panelu znajdziesz dane związane z:

 • rekomendacjami i opiniami Twoich klientów,
 • atrakcyjnością oferty w oczach kupujących,
 • liczby zrealizowanych zamówień,
 • liczby ofert z wysyłką Allegro Smart,
 • terminowością Twoich wysyłek,
 • otwartych dyskusji z kupującymi.

Choć każda wartość będzie miała przypisany odpowiedni komentarz/ocenę (od Super, Dobry, Neutralny, Wymaga poprawy i Nieakceptowalny). To zakładka będzie również podpowiadała, jak poprawić noty w danej kategorii. Oczywiście sprzedawcy, którzy będą mieli oceny Super w podanych kategoriach, mogą liczyć, na to, że ich oferta znajdzie się na pierwszej stronie Allegro podczas sortowania po trafności!

Co istotne, jeżeli chcesz być na pierwszej stronie Allegro i skutecznie pozycjonować swoją ofertę po trafności, koniecznie zadbaj o najlepsze noty w poniższych sekcjach.

Algorytm Allegro pozycjonuje Twoją aukcję na podstawie:

 • tego, czy jesteś Super Sprzedawcą,
 • liczby pozytywnych i negatywnych komentarzy,
 • jakości Twojej obsługi,
 • ocen zgodności produktu z jego opisem,
 • ocen kosztów dostawy,
 • procencie klientów, którzy Cię polecają,
 • terminowości wysyłanych przesyłek,
 • czasie odpowiedzi na pytania od kupujących,
 • tego, czy łamiesz regulamin serwisu.

Resumując, zakładka Jakość mojej sprzedaży w istotny sposób pomoże Ci pozycjonować ofertę na Allegro. Jaki ma ona wpływ ma na bycie na pierwszej stronie Allegro? Reasumując, prezes pomarańczowego portalu poinformował, iż oceny, mają realny wpływ na sortowanie po trafności i widoczność oferty Allegro.

Dane w ofercie – koniecznie o nie zadbaj!

Jeżeli zastanawiasz się jak pozycjonować swoje aukcje i jak znaleźć się na pierwszej stronie Allegro? Musisz popracować nad prezentacją danych w swojej ofercie. Niewątpliwie to niezwykle istotny czynnik w procesie pozycjonowania aukcji na Allegro.

Co istotne, portal określa dokładnie, jakie parametry oferty wpływają na pozycjonowanie w sortowaniu po trafności. Dane, o które musisz zadbać:

ATRAKCYJNOŚĆ AUKCJI

 • Oferta musi być zgodna z wymogami portalu, aby mogła znaleźć się na pierwszej stronie Allegro ! Tu nie ma odstępstw.
 • Zadbaj o zdjęcia i opisy aukcji – w opisie pozostaw dodatkowe informacje, zamiast wpisywać szczegółowe dane np. o dostawie, ilości dostępnych sztuk, zwrocie. Allegro parametryzuje oferty i zaleca umieszczać w dedykowanych sekcjach odpowiednie wiadomości. Taki porządek pomoże Twojej aukcji być na pierwszej stronie Allegro.
 • Unikaj tytułów z nagłówkami: „Hit!”, „Okazja”, „Tylko u nas”, „Promocja”.
 • Zadbaj o to, bo tytuł zawierał frazy, których użyje internauta, aby wyszukać dany produkt. Wypróbuj różnych kombinacji fraz i zobacz, która jest najskuteczniejsza. Używając aplikacji LivePrice, możesz w szybki sposób podejrzeć, jakie frazy na swoich ofertach używa Twoja konkurencja!
 • Cena produktu wpływa na pozycjonowanie w sortowaniu po trafności! Sprzedawaj w konkurencyjnych cenach, a masz szansę być na pierwszej stronie Allegro. Jeżeli chcesz zautomatyzować proces nadawania cen wypróbuj system LivePrice.

PARAMETRYZACJA OFERTY

 • Allegro zwraca również uwagę na liczbę sztuk w danej ofercie, stan przedmiotu i lokowanie opcji Kup teraz – uzupełniaj te parametry.
 • Koniecznie wypełniaj parametry obowiązkowe, jeżeli chcesz pozycjonować ofertę na Allegro.
 • Umieszczaj przedmioty w odpowiednich kategoriach!
 • Nie zapominaj o kodzie EAN (jeżeli Twój produkt go posiada). Allegro dąży do uzupełnienia kodów. Co więcej, używając systemu LivePrice do monitoringu konkurencji, aplikacja będzie parowała automatycznie oferty konkurencji z Twoimi aukcjami!
 • Pamiętaj o parametrach, które jednoznacznie wskazują na cechy danego produktu (np. kolor, rozmiar).

Zadbaj o swoją pozycję z LivePrice

Niewątpliwie algorytm Allegro pozycjonuje Twoją aukcję po trafności, a jeżeli zadbasz o powyższe czynniki, z pewnością zwiększysz swoją szansę na znalezienie się na pierwszej stronie Allegro.

Jak podaje portal:
Twórz swoje oferty zgodnie z powyższymi kryteriami (np. uzupełnianie obowiązkowych parametrów w danej kategorii, użycie odpowiedniej miniaturki), oferuj konkurencyjną cenę, szybką wysyłkę i postaw na doskonałą obsługę klienta. Dzięki temu zobaczysz, że Twoje oferty pojawią się wyżej w wynikach wyszukiwania.

Przede wszystkim, walcz o swoją pozycję z aplikacją LivePrice. Dzięki systemowi dokładnie monitorujesz konkurencję, widzisz, jak cenowo plasuje się Twoja oferta. Porównujesz opisy u różnych sprzedawców. Nie możesz oczywiście zapominać o tym, by oferta była zgodna z wszystkimi wytycznymi portalu. Reasumując, dzięki holistycznemu spojrzeniu na swój biznes będziesz mógł pozycjonować swoje aukcje i jak znaleźć się na pierwszej stronie Allegro!

LivePrice LivePrice

Monitoruj i automatyzuj ceny

według własnych zasad! Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie już dziś!
Zobacz demo
LivePrice LivePrice
14-dniowy dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej
Szybka wycena i pomoc w uruchomieniu
Dopasowanie systemu do potrzeb Twojego biznesu

Zobacz również

  Skorzystaj z LivePrice! Okres próbny jest całkowicie darmowy