Blog Megaphone Icon

Statystyki sprzedaży Allegro. Jak wykorzystać raporty cenowe, aby zwiększyć sprzedaż na Allegro?

Baza wiedzy
Blog Typewriter Icon
statystyki allegro

Do niedawna raporty cenowe i statystyki sprzedaży z Allegro zapewniała wyspecjalizowana aplikacja. Niestety po zmianie API portalu, serwis zablokował możliwość śledzenia danych (związanych z trendami sprzedaży) zewnętrznym podmiotom. Czy LivePrice pomoże Ci zdobyć raporty cenowe Allegro, a finalnie zwiększyć sprzedaż na portalu?

Zmiana API – brak statystyk sprzedaży Allegro

Wielu przedsiębiorców, prowadząc handel na Allegro, kierowało się statystykami sprzedaży. E-sprzedawcy, producenci i dystrybutorzy, w łatwy sposób mogli:

 • Sprawdzić, jakie produkty sprzedają się najlepiej na portalu.
 • Znaleźć niszę towarów, które warto wprowadzić do obrotu.
 • Monitorować ceny innych sprzedających.
 • Śledzić słowa kluczowe aukcji.
 • Obserwować wpływ poszczególnych akcji promocyjnych na sprzedaż.
 • Badać rynek.

Zmiana API Allegro znacząco wpłynęła na polski e-commerce. Nagle wiele podmiotów zostało bez rzetelnych raportów cenowych Allegro (oraz statystyk sprzedaży). Dane, które były niezwykle cenne i pozwalały na podejmowanie trafnych decyzji i realnie wpływały na zwiększenie sprzedaży na Allegro… zniknęły. 

Skąd brać statystyki sprzedaży Allegro? 

Serwis nie pozostawił sprzedawców bez rekordów, raporty cenowe Allegro są dostępne w abonamencie usługi Allegro Analytics. Czy to wystarczy i czy są one tak czytelne, jak były? Niestety nie, większość przedsiębiorców nadal szuka alternatywy i źródła, które dostarczy rzetelne statystyki sprzedaży Allegro.

LivePrice dzięki monitorowaniu cen wybranych produktów pozwala tworzyć dedykowane i elastyczne raport sprzedażowe, które bazują na rzeczywistych danych, a częstotliwość ich odświeżania może być dostosowywana do Twoich potrzeb. Dzięki temu możesz w szybki sposób zwiększyć sprzedaż na Allegro.

LivePrice dla e-commerce

Aplikacja LivePrice to narzędzie, które kojarzone jest głównie z monitoringiem cen konkurencji i automatyką cenową. Oczywiście funkcja repricingu jest kluczowa dla działania systemu, natomiast narzędzie umożliwia również tworzenie elastycznych raportów sprzedażowych dla:

System LivePrice pozwala obserwować bezpośrednich konkurentów na portalu (i nie tylko). Zebrane dane mogą być przedstawione w formie elastycznych raportów cenowych Allegro. 

Bardzo istotną (dla e-sprzedawców) funkcjonalnością aplikacji jest automatyka cenowa. Narzędzie pozwala sterować cenami na serwisie wedle określonych przez Ciebie założeń (cena minimalna, krok cenowy) oraz na podstawie działań Twojej bezpośredniej konkurencji. LivePrice działa dwutorowo – obniża i podnosi ceny, aby chronić Twoją marżę. Dzięki wszechstronności narzędzia jest ono wykorzystywane na wielu polach. Pomaga zwiększać sprzedaż na Allegro i trzymać rękę na pulsie. 

Statystyki cen Allegro

Jakie dane możesz uzyskać dzięki aplikacji LivePrice? Statystyki cen Allegro zawarte w elastycznych raportach cenowych mogą zawierać wyselekcjonowane dane.

Aplikacja umożliwi Ci przegląd rzetelnych statystyk cen Allegro. Aplikacja pozwala na idealne dopasowanie wybranego przez Ciebie asortymentu do produktów innych sprzedających. Podstawowe rekordy możemy pobrać z:

 • Twojego konta sprzedażowego na Allegro.
 • Przysłanego przez Ciebie pliku CSV.

LivePrice paruje Twoje produkty z ofertą konkurencji na bazie EANu, frazy lub kodu producenta. Dodatkowo możesz wybrać interesujący Cię stan towaru lub ilość dostępnych sztuk. Co więcej, możesz wybrać oferentów, których chcesz monitorować (np. tylko wskazani e-sprzedawcy). Dzięki temu masz możliwość skonfigurowania raportów cenowych na Allegro, aby dopasować je do swoich potrzeb.

Jakie korzyści daje monitorowanie cen sklepów internetowych na Allegro?

Obserwowanie stawek na portalu przydaje się zarówno e-sprzedawcom, producentom i dystrybutorom. Monitorowanie cen sklepów internetowych na Allegro pozwoli:

 • podejmować świadome decyzje.
 • zarabiać na brakach magazynowych.
 • pilnować rynek e-commerce.
 • segmentować i identyfikować sprzedawców.
 • sprawdzać ilość oferentów danego produktu.

Raporty cenowe Allegro, dostępne w systemie LivePrice, mogą być wysyłane na wskazane adresy e-mail lub udostępniane pod linkiem. Oczywiście można je również pobierać bezpośrednio w aplikacji. Co więcej, każdy klient ma dostęp do wykresów obrazujących zmiany cen danego produktu na serwisie. Działanie aplikacji może skutecznie pozwolić Ci zwiększyć sprzedaż na Allegro.

Statystyki sprzedaży Allegro, czy można je pobrać?

Statystyki sprzedaży Allegro pokazywały trendy sprzedażowe na portalu i pozwalały na podjęcie działań związanych ze zwiększeniem sprzedaży na Allegro. Dostęp do danych pozwalał sprawdzać obrót na poszczególnych produktach lub kategoriach. Dzięki temu można było dowiedzieć się o tym, jakie towary znajdują się w kręgu zainteresowań konsumentów. Popularność pewnych grup wskazywała też, na to, jaki asortyment warto sprzedawać na Allegro.

Niestety portal (poza własnymi statystykami sprzedaży Allegro) nie udostępnia zewnętrznym aplikacjom danych. Na to nie poradzimy nic, natomiast, jeżeli zależy Ci rzetelnych raportach cenowych Allegro, to wypróbuj system LivePrice (nawet przez 14 dni za darmo) i przekonaj się, jak dostęp do profesjonalnej aplikacji do repricingu, rozwinie Twój e-biznes i zwiększy sprzedaż na Allegro.

LivePrice LivePrice

Monitoruj i automatyzuj ceny

według własnych zasad! Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie już dziś!
Zobacz demo
LivePrice LivePrice
14-dniowy dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej
Szybka wycena i pomoc w uruchomieniu
Dopasowanie systemu do potrzeb Twojego biznesu

Zobacz również

  Skorzystaj z LivePrice! Okres próbny jest całkowicie darmowy