Blog Megaphone Icon

Rynki zagraniczne z Allegro – rozpocznij sprzedaż do Czech i Słowacji!

Baza wiedzy
Blog Typewriter Icon
allegro zagraniczne

Przejęcie przez Allegro grup MALL pozwoliło na rozpoczęcie ekspansji na zagraniczne rynki e-commerce. Sprawdź artykuł, jeżeli chcesz rozpocząć sprzedaż do Czech i Słowacji?

Ekspansja na rynki zagraniczne z Allegro

Jeżeli chcesz rozpocząć sprzedaż na rynkach zagranicznych, warto zapoznać się z ofertą Allegro. Obecnie serwis działa w 3 krajach, ale zapowiada, że do końca 2024 będzie ich… aż 5. Oczywiście serwis mocno wspiera i promuje sprzedaż za granicami kraju, więc warto zainteresować się nowymi rynkami zbytu.

Po co nam sprzedaż za granicami kraju?

Czy warto poznawać nowe rynki i starać się szukać na nich swoich klientów? Oczywiście odpowiedź jest dość oczywista. Jeżeli chcesz zwiększać zasięg swojego biznesu, szukać nowych klientów i maksymalizować zyski, to warto zastanowić się nad tym, aby zacząć wystawiać ofertę szerzej. Pozwala to na:

• Zwiększenie zasięgów na rynkach zagranicznych z Allegro

Otwieranie się na nowe rynki automatycznie zwiększa szansę na wzrost potencjalnych klientów

• Maksymalizacja zysków

Może okazać się, że na rynkach zagranicznych Twoje produkty będą sprzedawały się w korzystniejszych cenach niż na rynku rodzimym. Pamiętaj o tym, że Słowacja i Czechy mają zupełnie inny rynek zbytu. Dzięki sprzedaży na Allegro możesz oferować produkty w wyższych cenach i zarabiać na nich więcej. Dlatego warto spróbować wersję demonstracyjną LivePrice, która pozwoli Ci monitorować konkurencję na każdym rynku i automatyzować ceny.

• Dywersyfikacja ryzyka

Otwarcie się na nowe rynki zagraniczne z Allegro może wpłynąć bardzo korzystnie na zmniejszenie ryzyka problemów ekonomicznych. Rynki zagraniczne mogą mieć również winne sezony zakupowe. Dlatego zawsze warto sprawdzić kalendarz e-commerce danego kraju i dostosować do niego ofertę i promocje.

• Lepsze wykorzystanie asortymentu

Dzięki otwarciu się na sprzedaż zagraniczną możesz w łatwy sposób upłynniać nadwyżki magazynu, produkty, które mogą mieć niebawem krótką datę. Oczywiście możesz też wprowadzać produkty topowe, które nie są tak znane w danym kraju i budować na nich sprzedaż.

• Wzmocnienie wizerunku – rynki zagraniczne z Allegro

Pojawianie się na wielu marketplace’ach w wielu krajach pozwoli Ci globalnie wzmocnić wizerunek marki.

• Korzystanie z kursów walut

Sprzedając za granicami kraju, możesz ustalać ceny zgodne z lokalnym rynkiem i siła nabywczą. Dlatego może okazać, się, że wahania kursów walut mogą również przynieść dodatkowe korzyści finansowe.

• Zdążyć przed konkurencją

Warto zyskać przewagę nad rodzimą konkurencją i wkroczyć na nowe rynki. Dzięki temu (np. w przypadku Allegro.cz lub Allegro.sk) zyskasz pozytywne komentarze i uznanie na sąsiednich rynkach. Co więcej, globalna obecność może pomóc w lepszym pozycjonowaniu marki na lokalnych rynkach poprzez zdobywanie doświadczenia i wiedzy.

15 mln nowych klientów

15 mln nowych klientów… szacuje się, że o tyle osób zwiększył się potencjał Allegro. Co ważne, serwis rozpoczął w Czechach i na Słowacji szeroko zakrojoną kampanię marketingową, która ma na celu zapoznanie naszych sąsiadów z korzyściami, jakie daje kupowanie na Allegro. Dlatego możemy domniemywać, że pomarańczowy portal zmieni postrzeganie e-commerce na Czechach i Słowacji.

Dlaczego warto postawić na rynki zagraniczne z Allegro?

Otwarcie się na rynki zagraniczne z Allegro zyskuje na popularności, a portal w wygodny sposób umożliwia wystawienie oferty rodzimym sprzedającym.

Serwis oddał do dyspozycji przedsiębiorców takie ułatwienia jak:

  • Uproszczone wystawianie oferty – wystarczy, że raz udostępnisz produkt i przypiszesz mu zagraniczną dostawę, a serwis samoczynnie opublikuje ofertę na Allegro.cz i Allegro.sk.
  • Tłumaczenie – serwis zapewnia Ci tłumaczenie ofert na język czeski i słowacki. Co więcej, treści maili od potencjalnych kupujących również zostaną dla Ciebie przetłumaczone.
  • Oferta dostaw i zwrotów – wygodne jest to, że serwis oferuje również opcję Smart.
  • Przelicznik cen i konwerter walut – możesz w łatwy sposób przeliczyć swój zysk na złotówki. Możesz zlecić przelew automatyczny (w określonym czasie) oraz zrobić go na żądanie.  

LivePrice na Allegro.cz i Allegro.sk

Aplikacja LivePrice podąża za trendami rynkowymi – pomaga Ci monitorować i automatyzować ceny również na rynkach zagranicznych. System dostępny jest dla każdego Allegro marketplace.
Masz możliwość ustawiać odmienne ceny, instrukcje i scenariusze dla wszystkich kanałów sprzedaży. Dlatego zacznij sprzedawać i konkurować za granicą kraju!

Sprzedawaj skutecznie!

Handel na rynkach zagranicznych może pozytywnie wpłynąć na Twoje przychody z e-commerce. Dlatego warto, jest zainteresować się możliwościami, jakie niesie ze sobą wprowadzenie Allegro.cz i Allegro.sk. Oczywiście taki zabieg wpłynie również na wzmocnienie wizerunku Twojego sklepu, pomoże Ci zdobyć nowe doświadczenie i rozwinąć e-handel.

Rynki zagraniczne z Allegro a globalizacja

Pamiętaj o tym, że w erze globalizacji i rozwijających się technologii e-commerce, międzynarodowa ekspansja staje się nie tylko opcją, ale często koniecznością dla firm, które chcą się rozwijać i odnosić sukcesy. Dlatego postaw na monitoring i automatyzację cen LivePrice i otwórz się na rynki zagraniczne z Allegro!

LivePrice LivePrice

Monitoruj i automatyzuj ceny

według własnych zasad! Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie już dziś!
Zobacz demo
LivePrice LivePrice
14-dniowy dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej
Szybka wycena i pomoc w uruchomieniu
Dopasowanie systemu do potrzeb Twojego biznesu

Zobacz również

    Skorzystaj z LivePrice! Okres próbny jest całkowicie darmowy