Blog Megaphone Icon

Porównywarki cenowe – wady i zalety

Baza wiedzy
Blog Typewriter Icon
Porównywarki cenowe

Porównywarki cenowe, to portale, które szturmem zdobyły serca polskich internautów. Kupujący cenią je za możliwość łatwego porównania konkretnego produktu w wielu sklepach jednocześnie. E-sprzedawcy chętnie wystawiają swoją ofertę na porównywarkach cenowych, ponieważ mogą szybko zwiększyć zasięgi swojego sklepu.

Jak pokazują badania Gemius „E-commerce w Polsce 2020” liczna rzesz internautów (od 70 do 90%), korzysta z porównywarek cenowych. Przed dokonaniem zakupu konsument, chce upewnić się, czy wybrany przez niego produkt, nie jest oferowany w innym miejscu w znacznie niższej cenie.

Po co porównywarki cenowe w e-commerce?

Witryny tego typu pozwalają efektywnie zwiększać zasięgi. Można pokusić się o stwierdzenie, że obecność na porównywarkach cenowych, to obowiązek, jeżeli chce się skutecznie prowadzić biznes w sieci.

Jakie portale są popularne w Polsce?

Więcej informacji znajdziesz w naszej publikacji: ranking porównywarek cenowych.

Zalety korzystania z porównywarek cenowych

Jeżeli chcesz dodać swoją witrynę do porównywarki cenowej, musisz znać wady i zalety prowadzenia sprzedaży na takim kanale. Natomiast warto pamiętać o tym, że obecność na tego typu portalu jest ważnym elementem skutecznej strategii biznesowej.

Plusy korzystania z porównywarki cenowej:

 • Wystawienie oferty na porównywarce cenowej pozwala dotrzeć do ogromnej rzeszy klientów. Dzięki niej można otworzyć swój biznes na nowych kupujących, którzy w inny sposób nie mieliby sposobności dotrzeć do Twojej witryny.
 • Rośnie rozpoznawalność Twojej marki. Na porównywarce cen prezentowana jest nazwa Twojego sklepu i logo. Jeżeli opatrzy się ona kupującym, zwiększasz szanse na to, że będą chcieli kupować właśnie u Ciebie.
 • Obecność na porównywarce cenowej wzmaga ruch na Twojej witrynie. Dzięki temu zabiegowi, strategie cenowe, które stosujesz w swoim biznesie, mogą przynieść spektakularne efekty.
 • Pod Twoją marką pojawiają się opinie kupujących, które pozwalają Ci wykazać się profesjonalizmem i ugruntować pozycję w branży.
 • Otrzymasz dostęp do profesjonalnych narzędzi analitycznych portalu.
 • Możesz wykorzystywać dodatkowe formy promocji, które oferuje Twoja porównywarka cen. Narzędzia do promocji Twojego e-sklepu, pozwalają Ci zwiększyć zasięgi i zostać zauważonym przez jeszcze większą liczbę kupujących.
 • Dokładnie poznajesz swoją bezpośrednią konkurencję.

Wady korzystania z porównywarek cenowych

Poszukiwanie nowych kanałów sprzedaży jest naturalnym procesem. Jeżeli prowadzisz swój biznes w sieci, chcesz zwiększać sprzedaż i zyski – internet jest doskonałym miejscem do tego typu działań. Musisz jednak wiedzieć, jakie zagrożenie niesie ze sobą obecność na porównywarkach cenowych.

Minusy korzystania z porównywarki cenowej:

 • Jeżeli chcesz wystawiać swoją ofertę na porównywarkach cenowych, musisz liczyć się z kosztami, które to ze sobą niesie.
 • Pamiętaj o tym, że kupujący zazwyczaj wybierze najtańszą ofertę. Porównywarka cenowa wiąże się z ogromną konkurencją. W takim przypadku konieczny jest profesjonalny monitoring cen konkurencji. Taką sposobność daje system LivePrice, który w automatyczny sposób sprawdzi ceny Twojej konkurencji. Kolejno może samoczynnie ustawić odpowiednie kwoty na Twoim sklepie i porównywarce cenowej – według ruchów cenowych innych witryn i Twoich wytycznych.
 • Musisz sprawdzać poprawność oferty. Może zdarzyć się, że Twój produkt zostanie przypisany do błędnej karty produktowej. Wtedy nie będzie porównywany z tym samym asortymentem.
 • Korzystając z porównywarek cenowych, warto inwestować w dodatkową reklamę. Oczywiście taki zabieg zwiększa Twoje zasięgi, ale musisz pamiętać o tym, że jest niestety dodatkowo płatny.

Czy obecność na porównywarce cenowej się opłacają?

Niewątpliwie obecność na porównywarkach cenowych jest opłacalna. Natomiast warto pamiętać o tym, że niesie ze sobą również kilka zagrożeń i wad. Reasumując, decydując się na wystawienie swojej oferty, trzeba wiedzieć, że dla klienta odwiedzającego porównywarki, bardzo istotną kwestią jest cena.

Dlatego wykorzystanie w swoim biznesie profesjonalnego narzędzia do monitoringu konkurencji jest niezwykle opłacalnym posunięciem. LivePrice to system, który pozwoli Ci:

 • Osiągnąć realną przewagę nad konkurencją.
 • Monitorować ruchy cenowe innych sklepów.
 • Zobaczyć, które produkty w Twojej ofercie są na tyle konkurencyjne, ze warto wyświetlać je na porównywarce cen.
 • Zarabiać na brakach magazynowych innych marek.
 • Zwiększać zyski i chronić marżę.
LivePrice LivePrice

Monitoruj i automatyzuj ceny

według własnych zasad! Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie już dziś!
Zobacz demo
LivePrice LivePrice
14-dniowy dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej
Szybka wycena i pomoc w uruchomieniu
Dopasowanie systemu do potrzeb Twojego biznesu

Zobacz również

  Skorzystaj z LivePrice! Okres próbny jest całkowicie darmowy