Blog Megaphone Icon

Allegro Family – pomarańczowy gigant zwiększa zasięgi. Jak wpłynie to na Twoją sprzedaż?

Baza wiedzy
Blog Typewriter Icon
Allegro Family

W 2021 portal wprowadza nowe udogodnienie dla użytkowników Allegro Smart – program rodzinny Allegro Family. Program darmowej wysyłki Allegro Smart został wprowadzony przez portal w 2018 roku. Od tego czasu zyskał wielu zwolenników, ponieważ pozwala oszczędzać na dostawie i zwrotach produktów.

Allegro Family Program inspirowany jest programem portalu Amazon (Amazon Household). Zasada działania polega na tym, aby usprawnić proces zakupowy produktów w rodzinie i dzielić się darmową wysyłką oraz zwrotami. Organizator rodziny – posiadacz pakietu Allegro Smart – koordynuje zakupy. Członkowie grupy po wyszukaniu na Allegro interesującej ich oferty muszą kliknąć „Poproś o zakup”. Kolejno organizator dokonuje zakupu.

Źródło: Allegro Family

Niewątpliwie Allegro Family może przyczynić się do zwiększenia ilości i wartości zakupów na portalu. Jak zaznacza szef działu technologii w Allegro, program może nakłonić do zakupów seniorów i młodzież.

Takie rozwiązanie jeszcze bardziej ułatwi zakupy na Allegro, zwłaszcza osobom mniej zaawansowanym technologicznie lub dzieciom, które coraz częściej chcą dokonywać zakupów przez Internet. (…) Chcemy pomóc im stawiać pierwsze kroki w zakupach online w sposób odpowiedzialny – zapewnia Piotr Sekulski.

Allegro Family – na czym polega nowa usługa?

Allegro FamilyProgram Allegro Family pozwala na wspólne zakupy (w ramach jednej opłaty Allegro Smart), nawet dla 10 osób. Dla e-sprzedawców jest to niewątpliwie okazja do zwiększania wartości koszyka zakupowego. Rodzinny szał zakupowy czas zacząć.

Jak dodać użytkowników do własnego konta Allegro Smart? Organizator zaprasza do swojego grona wybrane osoby. Po kliknięciu otrzymanego linku, konto użytkownika zostaje dodane do programu Allegro Family. Dodatkowo warto pamiętać, że organizator, otrzymuje po 5 dodatkowych Monet za każdy zakup nowego członka.

Korzyści i zasady łączenia kont:

 • Wszyscy korzystają z darmowej dostawy i zwrotów,
 • Organizator Allegro Family ma wgląd jedynie w zakupy, które zrobił na prośbę członków grupy.
 • Organizator może dokonywać jedynie zakupu na ofercie Kup Teraz.
 • Można się wypisać z programu w dowolnym momencie.
 • Organizator nie może opuścić grupy.

Jak Allegro Family wpłynie na sprzedaż?

Czy wprowadzenie Allegro Family faktycznie zwiększy sprzedaż przedsiębiorców na Allegro? Ostateczny wynik pokaże czas, natomiast warto przygotować się na napływ nowych klientów. Nic tak skutecznie nie wpływa na zwiększenie zainteresowania ofertą, jak cena.

Opracowane przez Wirtualnemedia.pl, dane Mediapanel (z czerwca 2012 roku) pokazują, że pomarańczowy gigant zanotował spadek liczby odwiedzających z 18,14 do 17,52 mln.

Warto nadmienić, że dopasowanie polecanych produktów pozostanie zindywidualizowane, pomimo przynależności do Allegro Family. Jak podaje portal – Oznacza to, że rekomendacje Allegro będą jeszcze lepiej dopasowane do oczekiwań użytkowników. Z jednej strony mogą oni wysyłać prośby o zakup do organizatora grupy, a drugiej strony mogą sami dokonywać zakupów i w dodatku nie muszą obawiać się, że bliscy zobaczą np. zamawiany dla nich prezent.

Allegro Family niewątpliwie wpłynie na zwiększenie sprzedaży i liczby transakcji na portalu. Dodatkowo może pomóc zwiększyć liczbę użytkowników na Allegro.

Allegro Family
Źródło: Allegro Family

Jak zawalczyć o kupujących prowadząc sprzedaż na Allegro?

O tym, jak zwiększyć liczbę kupujących, prowadząc sprzedaż na portalu Allegro, pisaliśmy w artykule na naszym blogu.

Stwierdzenie, że kluczem do zwiększenia sprzedaży na Allegro jest utrzymywanie cen zgodnych z konkurencją, jest banalne… ale prawdziwe. Jeżeli poważnie traktujesz sprzedaż na portalu i chcesz zawalczyć o kupujących, musisz wiedzieć, jakie ceny nadaje konkurencja.

W tym celu warto wykorzystać profesjonalne narzędzie, które umożliwi automatyczne szpiegowanie konkurencji. LivePrice to system, który został stworzony dla przedsiębiorców na Allegro. Aplikacja pozwala na parowanie Twojego asortymentu z produktami innych sprzedających na bazie:

 • EANu – działanie automatyczne.
 • Frazy, nazwy – działanie manualne.

LivePrice pozwoli Ci otrzymywać rzetelne dane na temat cen, jakie nadaje konkurencja.

Dodatkowo system może pełnić również rolę strażnika cen i automatycznie dostosowywać je do określonych przez Ciebie wartości i ruchów konkurencji. Narzędzie pozwala na ustalenie:

 • Ceny minimalnej.
 • Kroku cenowego.
 • Trybu zmiany ceny.

Na tej podstawie system automatycznie walczy o najkorzystniejsze stawki – tym samym, zyskując dla Ciebie kupujących i zwiększając zyski. Allegro Family sprowadzi do portalu więcej kupujących – przygotuj się na to!

LivePrice LivePrice

Monitoruj i automatyzuj ceny

według własnych zasad! Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie już dziś!
Zobacz demo
LivePrice LivePrice
14-dniowy dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej
Szybka wycena i pomoc w uruchomieniu
Dopasowanie systemu do potrzeb Twojego biznesu

Zobacz również

  Skorzystaj z LivePrice! Okres próbny jest całkowicie darmowy