Blog Megaphone Icon

Monitoring cen – czyli must-have dla Twojego sklepu

Baza wiedzy
Blog Typewriter Icon
Monitoring cen – czyli must-have dla Twojego sklepu

LivePrice sprzymierzeńcem e-commerce

Zarówno producent, jak i sprzedawca poszukują w sieci sposobu, aby kontrolować rynek cen w sklepach internetowych, na portalu Allegro oraz w porównywarkach cenowych. Jeżeli dodatkowo istnieje potrzeba stałej analizy i automatycznej zmiany ceny w e-sklepie, to rozwiązaniem jest system LivePrice. Aplikacja może samoczynnie optymalizować ceny w sklepie internetowym, aby dostosować je do działań konkurencji. System przetwarza dane z różnych obszarów e-commerce, a jego praca jest całkowicie automatyczna, co przekłada się oszczędność czasu i pieniędzy.

Aplikacja jest zgodna ze wszystkimi najpopularniejszymi, otwartymi silnikami (między innymi PrestaShop, Magento, Shopify) oraz dedykowanymi CSM’ami. Z naszego narzędzia można korzystać przy systemach ERP i dropshippingowych. Uniwersalna integracja umożliwia użycie narzędzia, bez zmiany istniejącej architektury sklepu. Nasi programiści dbają o dokładne testowanie zgodności systemu z różnymi silnikami, aby zapewnić niezawodność i sprawne działanie LivePrice. Gwarantujemy pełną funkcjonalność i wygodę z korzystania dla każdego modelu biznesu e-commerce.

Narzędzia price intelligence stają się sprzymierzeńcami, a korzystanie z nich jest skutecznym sposobem na uzyskanie przewagi nad konkurencją. Ciągłe śledzenie aktywności rywali i automatyczna reakcja na ruchy rynkowe, zapewniają maksymalizację zysków, jednocześnie ograniczają nakład pracy. Decydując się na korzystanie z systemu, warto wybrać najlepszy na rynku. Taki, który umożliwia monitoring na wielu płaszczyznach i zapewnia pełną automatyzację pracy.

Jak działa LivePrice?

Używając LivePrice, działasz sprytnie, nie musisz tracić czasu na mozolne, samodzielne i czasochłonne analizy, które obarczone są ryzykiem błędu. Aplikacja przedstawia interesujące Cię zestawienie produktów (z Twojego sklepu) z ofertą konkurencji.

Działanie LivePrice opiera się na nieustannym pobieraniu danych z cenami produktów. System działa automatycznie, ale słucha Twoich poleceń i respektuje Twoją strategię biznesową. Możesz generować raporty z określonymi danymi (w wybranym formacie – jako arkusz kalkulacyjny, plik CSV, XML, JSON). Alerty e-mailowe mogą powiadamiać Cię o wahaniach cen lub o działaniach konkretnej konkurencyjnej firmy. Dzięki temu jesteś na bieżąco z tendencjami na rynku i podejmujesz trafne decyzje.

System automatycznie reaguje na zmiany cen, zapewniając pierwszą (lub wybraną) pozycję w porównywarkach cenowych. LivePrice działa dwustronnie – zależnie od sytuacji cena może być obniżona lub podwyższona, dbając o to, aby zachować odpowiednie miejsce w rankingu. Działanie aplikacji jest całkowicie bezpieczne. Ty decydujesz, do jakiej ceny minimalnej system ma być aktywny – tak, aby mieć pewność, że sprzedaż wciąż będzie dla Ciebie rentowna.

LivePrice pozwala na zastosowanie dowolnego scenariusza cenowego. System może walczyć o określone przez Ciebie miejsce (np. pierwsze) lub wyrównywać ceny do konkretnego, wskazanego praz Ciebie sklepu konkurencji. Zestawienia wartości artykułów w sklepach zmieniają się praktycznie codziennie – aby odnieść sukces, potrzebna jest szybka reakcja, poprzedzona dogłębną analizą. LivePrice samoczynnie wybierze optymalną cenę, która zapewni Ci wybrane miejsce w rankingu porównywarek.

Nasz system jest użyteczny dla firm, które oferują swój asortyment na portalu Allegro. LivePrice umożliwia ignorowanie własnych ofert, jeśli wystawiasz produkty na różnych aukcjach – nawet z innych kont. Wśród dostępnych danych znajdują się również m.in. informacje o wysyłce, dzięki czemu możesz dowiedzieć się, które z produktów wysyłane są z Polski, a które z zagranicy. Samoczynna, błyskawiczna analiza cen konkurentów pomoże Ci zostać liderem w branży.

Nie tylko dla sprzedawców

LivePrice oferuje także szereg korzyści dla producentów i dystrybutorów. System daje możliwość sprawdzenia dostępności towarów oraz cen własnych produktów u sprzedawców. Aplikacja zapewnia rzetelne zestawienia asortymentu z ofertą konkurencji. Dzięki temu możesz kontrolować, jak konkretni sprzedawcy dostosowują ceny, co ułatwi podjęcie decyzji o współpracy ze sklepami. Raporty generowane przez LivePrice mogą obejmować także dane historyczne, w konsekwencji usprawniając analizę trendów rynkowych.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej, przejdź do podstrony „Rozwiązania dla producentów„.

Korzyści

Automatyczne działanie aplikacji zastępuje problematyczną analizę ręczną, co jednocześnie zmniejsza nakład finansowy i oszczędza Twój czas. Aplikacja zbiera aktualne, rzetelne dane z całej branży i błyskawicznie analizuje je pod kątem Twojej strategii biznesowej. Automatyzacja pozwala oszczędzić żmudną pracę człowieka w ustalaniu cen względem konkurencji. Dokładnie przystosowane algorytmy eliminują ryzyko błędów ludzkich. Takie rozwiązanie pozwala być zawsze o krok przed konkurencją.

Wysoka pozycja w porównywarkach cenowych zapewnia wzmożoną liczbę odwiedzin klientów w Twoim sklepie. Internauci szukają korzystnych cen i robią zakupy w miejscach, gdzie je otrzymują. Dodatkowo system LivePrice może być użyty tylko dla kilku, wybranych, najpopularniejszych produktów, co może być skuteczną strategią zwabienia kupujących do sklepu.

Korzystanie z LivePrice przekłada się na realne zyski. Według badań przeprowadzonych w sklepach, które wdrożyły nasz system, można zauważyć wzrost sprzedaży na poziomie ponad 30% i zwiększenie ruchu na stronie o około 70%. Dzięki połączeniu LivePrice z technikami takimi jak up-selling i cross-selling rośnie także średnia wartość koszyka. To wszystko skutkuje zauważalnym wzrostem wyników finansowych.

Wersja demo

System LivePrice możesz przetestować za darmo, korzystając z wersji demonstracyjnej przez okres 14 dni. Każde demo jest indywidualnie dostosowane do zamawiającego. W wersji testowej dostępny jest jedynie monitoring, bez funkcji automatyzacji cen.

LivePrice LivePrice

Monitoruj i automatyzuj ceny

według własnych zasad! Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie już dziś!
Zobacz demo
LivePrice LivePrice
14-dniowy dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej
Szybka wycena i pomoc w uruchomieniu
Dopasowanie systemu do potrzeb Twojego biznesu

Zobacz również

    Skorzystaj z LivePrice! Okres próbny jest całkowicie darmowy