Blog Megaphone Icon

Jak rozpocząć sprzedaż na Ceneo?

Baza wiedzy
Blog Typewriter Icon
Jak Sprzedawać więcej na Ceneo

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z serwisem i chcesz odnieść sukces na Ceneo, musisz być przygotowany do konkurencji i elastyczny w dostosowywaniu strategii cenowej. LivePrice to narzędzie, które pomoże Ci nie tylko rozpocząć sprzedaż na Ceneo, ale także monitorować i automatyzować ceny, zapewniając konkurencyjność i skuteczność w działaniach e-commerce.

Klika słów o Ceneo

Ceneo zostało założone w 2005 roku, oznacza, że ma już długą historię na krajowym rynku e-commerce. To jedna z największych i najpopularniejszych porównywarek cenowych w Polsce.

Serwis wyświetla szeroki wybór produktów od setek sprzedawców. To sprawia, że platforma jest doskonałym miejscem dla klientów poszukujących różnych towarów w konkurencyjnych cenach. Godnym uwagi jest również fakt, że portal jest świetnie pozycjonowany przez wyszukiwarkę Google, więc jeżeli szukasz produktu, zostaniesz do niego szybko przekierowany na Ceneo.

Oprócz porównywania cen Ceneo oferuje użytkownikom możliwość wystawiania recenzji i opinii na temat produktów i sklepów. To cenne źródło informacji dla kupujących, którzy poważają serwis, ponieważ pozwala w szybki sposób zestawić interesujące ich oferty i wskazuje korzystne ceny towarów. Dla sprzedawców internetowych Ceneo stanowi znakomitą okazję do dotarcia do szerokiego grona klientów i zmaksymalizowania sprzedaży.

Rozpocznij sprzedaż na Ceneo

Platforma Ceneo odgrywa istotną rolę w ekosystemie e-commerce w Polsce, umożliwiając konsumentom skuteczne porównywanie cen i dokonywanie zakupów online. Zastanawiasz się, jak rozpocząć sprzedaż na Ceneo?

Pierwszym krokiem w rozpoczęciu sprzedaży na Ceneo jest rejestracja Twojego sklepu w panelu sprzedawcy na platformie Ceneo. Tutaj możesz określić podstawowe informacje o swojej firmie, takie jak nazwa sklepu, logo, czy dane kontaktowe.

Dodawanie produktów do platformy Ceneo

Po zarejestrowaniu sklepu możesz rozpocząć dodawanie swoich produktów – ręcznie lub automatycznie. To kluczowy etap, ponieważ to od jakości i atrakcyjności Twoich ofert będzie zależała ilość klientów, którzy się nimi zainteresują. Starannie przygotowane opisy, zdjęcia, a także atrakcyjne ceny są tu kluczowe.

RĘCZNE

Zaloguj się na swoje konto na Ceneo Biznes. Wybierz opcję „Dodaj produkt”.

 • Wypełnij Formularz Produktu:
  Wybierz odpowiednią kategorię dla swojego produktu. Wypełnij formularz produktu, podając wszystkie niezbędne informacje, takie jak nazwa, opis, cena, dostępność, kod kreskowy (EAN/UPC), zdjęcia, producent, i inne.
 • Ustal Warunki Dostawy i Płatności:
  Określ warunki dostawy i płatności, jakie oferujesz dla swojego produktu.
 • Publikuj produkt:
  Po wypełnieniu formularza produktu kliknij opcję „Opublikuj”.

AUTOMATYCZNE

Aby dodać produkty automatycznie na platformę Ceneo z wykorzystaniem integracji, musisz postępować zgodnie z odpowiednimi instrukcjami dostępnymi w podręcznikach integracji (są dostępne na stronie https://www.ceneo.pl/poradniki/Podrecznik-integracji-xml-platformy).

W poniższych krokach ogólnie opiszę, jak ten proces może wyglądać, ale pamiętaj, że szczegóły mogą się różnić w zależności od wybranej platformy sklepowej. Dlatego zalecam skorzystanie z konkretnego podręcznika integracji dostępnego dla Twojego systemu e-commerce.

 • Zaloguj się do panelu administratora:
  Zaloguj się do panelu administracyjnego swojego sklepu internetowego na platformie e-commerce.
  W panelu administracyjnym wybierz integrację Ceneo, znajdź sekcję dotyczącą integracji lub eksportu produktów na platformy zewnętrzne.
 • Wybierz Ceneo jako platformę docelową:
  Wybierz Ceneo jako platformę docelową, z którą chcesz się zintegrować.
 • Skonfiguruj Ustawienia Integracji:
  W zależności od platformy e-commerce, będziesz musiał skonfigurować różne ustawienia, takie jak token autoryzacyjny, URL Ceneo itp.
 • Przygotuj Plik XML lub Inny Format Danych:
  Zgodnie z instrukcjami w podręczniku integracji, przygotuj plik XML lub inny format danych zawierający informacje o produktach, takie jak nazwa, opis, cena, dostępność, zdjęcia, kategorie itp.
 • Wgraj Plik na Platformę Ceneo:
  Wgraj przygotowany plik XML lub dane na platformę Ceneo zgodnie z instrukcjami w podręczniku.
 • Zarządzaj Integracją:
  Po zintegrowaniu sklepu z Ceneo, będziesz mógł zarządzać i monitorować swoje oferty na platformie.

Jak skutecznie działać na porównywarce cen?

Po dodaniu produktów możesz w wygodny sposób korzystać z narzędzi dostępnych na platformie Ceneo Biznes do zarządzania swoim kontem i monitorowania wyników. Oczywiście nie możesz zapomnieć o tym, jak dużą rolę w e-commerce odgrywa Twoja energia włożona w obsługę klienta oraz konkurencyjność cen.

Dlatego warto skorzystać z opcji promowania ofert na Ceneo, takich jak przykładowo licytacja pozycji, aby wyróżnić się wśród konkurencji. Zadbaj o to, by Twoje oferty były atrakcyjne nie tylko cenowo, ale także pod względem jakości obsługi klienta.

Ile kosztuje wystawienie oferty na Ceneo?

Ceneo oferuje kilka różnych rodzajów kont. Obecnie stara się przyciągnąć użytkowników promocją, która dostępna jest jedynie dla sklepów w modelu CPC (Cost Per Click), w opcji Kup Teraz, przy pierwszej rejestracji.

https://biznes.ceneo.pl/

Rozliczenie z Ceneo odbywa się w bardzo prosty sposób w systemie przedpłatowym. Doładowujesz swoje konto na konkretną kwotę i możesz ją wykorzystać do promocji swojego e-sklepu na porównywarce cen.

W modelu CPC (Cost Per Click), płacisz za każdy kliknięty link prowadzący ze strony Ceneo do Twojego sklepu internetowego. Opłata za kliknięcie jest stała i zależy głównie od kategorii produktu. Koszty w tym modelu wahają się od 39 groszy do 1,03 zł.

Dlaczego automatyzacja i monitoring cen z LivePrice to klucz do sukcesu?

Jeżeli chcesz odnieść sukces na platformie Ceneo, musisz regularnie monitorować swoje oferty i aktualizuj dane, aby były zgodne z rzeczywistością (np. ceny, dostępność). Pamiętaj o tym, że Ceneo to miejsce, gdzie konsumenci porównują oferty wielu sprzedawców, więc konkurencja jest duża. Warto dokładnie ją przeanalizować i dostosować swoje ceny i strategię do rynkowych trendów. Proces ten możesz uprościć za pomocą systemu do monitoringu i automatyzacji cen LivePrice.

Sprawdź też nasz artykuł Repricing na Ceneo – czy to się opłaca?.

Repricing to strategia polegająca na dostosowywaniu stawek produktów w zależności od konkurencji, popytu, stanów magazynowych i innych czynników. Jest to kluczowy element skutecznej sprzedaży online, zwłaszcza na platformach porównywarek cen, takich jak Ceneo. Dlaczego warto to robić przy użyciu LivePrice?

LivePrice umożliwia Ci szybkie dostosowywanie cen do bieżącej sytuacji na rynku. To oznacza, że możesz reagować na zmiany w zachowaniach konkurencji i popycie klientów, dostosowując swoje ceny do dynamicznego rynku e-commerce.

Dzięki LivePrice masz kontrolę nad cenami i możesz podejmować świadome decyzje, które wpłyną pozytywnie na Twój biznes na Ceneo.

Same sukcesy sprzedażowe na Ceneo z LivePrice

Rozpoczęcie sprzedaży na Ceneo i skuteczne zarządzanie cenami to wyzwania, które można skutecznie pokonać przy użyciu LivePrice. Narzędzie pomoże Ci nie tylko zdobyć uwagę klientów na Ceneo, ale także utrzymać się na tym konkurencyjnym rynku.

Dlatego nie czekaj dłużej, rozpocznij swoją przygodę z porównywarką cen! Skorzystaj z LivePrice, aby maksymalizować swoje szanse na sukces w e-commerce przez 14-dni za darmo.

LivePrice LivePrice

Monitoruj i automatyzuj ceny

według własnych zasad! Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie już dziś!
Zobacz demo
LivePrice LivePrice
14-dniowy dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej
Szybka wycena i pomoc w uruchomieniu
Dopasowanie systemu do potrzeb Twojego biznesu

Zobacz również

  Skorzystaj z LivePrice! Okres próbny jest całkowicie darmowy