Blog Megaphone Icon

Super Sprzedawca Allegro

Baza wiedzy
Blog Typewriter Icon
Super Sprzedawca Allegro

Czy warto zyskać miano Super Sprzedawcy na Allegro?

Allegro od dłuższego czasu stara się promować najlepszych sprzedawców, którzy dbają o wysoką jakość obsługi kupujących. Najpierw portal wprowadził Standard Allegro, który od 2011 roku promował najlepsze oferty. Po zakończeniu projektu, jego miejsce zastąpił nowy program… Super Sprzedawca, który ruszył na Allegro w 2017 roku.

Jak podaje portal Allegro, program Super Sprzedawca Allegro jest dedykowany dla przedsiębiorców, którzy są najlepsi na portalu. Tytuł Super Sprzedawcy przyznawany jest po spełnieniu ustalonych przez Allegro kryteriów. Dlatego warto zawalczyć o to miano, gdyż wiąże się ono z konkretnymi profitami na portalu.

Super Sprzedawca – jak go rozpoznać?

Super Sprzedawca Allegro Według Allegro użytkownicy chętniej robią zakupy w sklepach oznaczonych logotypem Super Sprzedawcy. Reasumując, znaczek Super Sprzedawcy wpływa na poprawę bezpieczeństwa i upewnia Allegrowiczów, że dany sprzedawca jest osobą godną zaufania.

Patrząc od strony potencjalnego klienta łatwo rozpoznać, który sprzedawca jest oznaczony przez portal. Co istotne, przy nazwie użytkownika pojawia się logotyp Super Sprzedawcy, który gwarantuje kupującemu, że dany sprzedawca jest etyczny, działa pro klient i zależy mu, na jego jak najlepszej obsłudze.

Jakie profity otrzymasz, zyskując tytuł Super Sprzedawcy Allegro?

 • Allegro umieści znak Super Sprzedawcy przy każdej Twojej aukcji.
 • Przy sortowaniu po trafności, Twoje aukcje zostaną wyświetlone wyżej, niż konkurencyjne oferty bez logo Super Sprzedawcy Allegro.
 • Twoje zgłoszenia do suportu Allegro będą rozpatrywane priorytetowo.
 • Możesz uruchomić przy swoich ofertach system monetowy, który dodatkowo aktywizuje kupujących.
 • Otrzymasz dodatkowy, darmowy pakiet monet do rozdania dla Twoich kupujących.
 • Będziesz mógł testować nowe funkcjonalności, które Allegro wprowadza dla Super Sprzedawców.
 • Uzyskasz dostęp do szkoleń i webinarów dedykowanych dla Super Sprzedawców.

Super Sprzedawca Allegro – jak nim zostać?

Koniecznie musisz mieć konto firmowe na Allegro przez minimum 30 dni. Co istotne, w zakładce Moje Allegro masz możliwość zobaczyć, czy już spełniasz warunki, aby otrzymać tytuł Super Sprzedawcy. Jeżeli tak, to po kliknięciu, Allegro zweryfikuje Twój wniosek w ciągu 21 dni. Jeżeli rozpatrzy go pozytywnie, otrzymasz wtedy wyróżnienie swoich ofert oraz pulę darmowych Monet Allegro.

Super Sprzedawca Allegro – warunki otrzymania tytułu:

 • Firmowe konto przez minimum 30 dni.
 • Nie możesz mieć blokad i ostrzeżeń o naruszenie regulaminu Allegro.
 • Nierozwiązane dyskusje z kupującymi nie mogą być na wyższym poziomie niż 0,02% z ostatnich 30 dni.
 • W ostatnim miesiącu musisz wykazać minimum 20 transakcji.
 • Średnia Twoich ocen z ostatnich 30 dni, musi wynosić minimum 4,950.
 • Musisz uzyskać minimum 100 ocen za ostatni rok.
 • Przez ostatnie 30 dni, Twoje numery przesyłek muszą być uzupełnione przynajmniej w 80% zamówień.
 • Twoja jakość obsługi kupujących zostanie zweryfikowana przez zespół Allegro indywidualnie (w ciągu 21 dni weryfikacyjnych).

Warto pamiętać, iż tytuł Super Sprzedawcy odnawia się cyklicznie, jeżeli przestrzegasz wszystkich narzuconych przez Allegro wytycznych. Może być również chwilowo zawieszony, jeżeli na jakimś polu (np. nagła ilość negatywnych komentarzy) uzyskasz słabsze wyniki.

Obsługa klienta na Allegro, na co zwrócić uwagę?

Jak widzisz, musisz spełnić dość dużo warunków, aby uzyskać tytuł Super Sprzedawcy Allegro. Allegro dodatkowo weryfikuje to, jak dbasz o jakość obsługi. To istotny punkt, gdyż portal chce nagradzać jedynie „super sprzedawców”, którzy naprawdę w profesjonalny sposób obsługują swoich klientów.

Natomiast warto zwrócić uwagę, że na społeczności Allegro – Allegro Gadane temat Super Sprzedawcy przejawia się często i nie zawsze w pozytywnym kontekście. Przedsiębiorcy narzekają, że kryteria otrzymania tytułu Super Sprzedawcy są zbyt wyśrubowane. Niestety, czasami wystarczy jeden niezadowolony klient, który wystawi negatywny komentarz, a logo Super Sprzedawcy znika z Twoich aukcji.

Super Sprzedawcy Allegro

Źródło: Społeczność Allegro

To mocno frustrujące i sprzedawcy zaczynają zdawać sobie sprawę z faktu, iż nie da się osiągać nierealnego, a profity, które oferuje portal, nie są, aż tak wyjątkowe. Oczywiście Super Sprzedawcy doceniają wyższe pozycje w sortowaniu po trafności i dodatkową pulę Monet dla kupujących, ale nie są to bonusy, które warte są, aż takiego zaangażowania.

Super Sprzedawcy Forum

Źródło: Społeczność Allegro

Jeżeli nie Super Sprzedawca Allegro, to co?

Super Sprzedawca to tylko tytuł, który faktycznie w pewnych sytuacjach bywa przydatny i wpływa na poprawę wizerunku. Natomiast wieloletni sprzedawcy na Allegro wiedzą, że przy handlu liczy się wyczucie rynku, dobór polityki cenowej i oczywiście profesjonalna obsługa kupującego.

Profesjonalna obsługa w biznesie jest ważna i nie trzeba tłumaczyć dlaczego. Komentarze stanowią odzwierciedlenie naszej pracy. Oczywiście, zdarzy się klient, który wystawi negatywa dla poprawy własnego humoru, ale takie osoby są (miejmy nadzieję) rzadkością.

Natomiast wyczucie rynku i strategie cenową można wzmocnić, używając narzędzia do automatyki cenowej i monitoringu konkurencji. System LivePrice jest niezawodnym sposobem na zwiększenie sprzedaży i poprawę konkurencyjności ofert.
Reasumując, te trzy elementy są kluczowe, aby utrzymać przy sobie kupujących i zaprosić do skorzystania z oferty nowych Allegrowiczów.

Zostań Super Sprzedawcą Allegro na własnych warunkach!

LivePrice LivePrice

Monitoruj i automatyzuj ceny

według własnych zasad! Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie już dziś!
Zobacz demo
LivePrice LivePrice
14-dniowy dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej
Szybka wycena i pomoc w uruchomieniu
Dopasowanie systemu do potrzeb Twojego biznesu

Zobacz również

  Skorzystaj z LivePrice! Okres próbny jest całkowicie darmowy