Blog Megaphone Icon

Jak zacząć sprzedawać na Allegro?

Baza wiedzy
Blog Typewriter Icon
Jak zacząć sprzedawać na Allegro

Prowadzisz sprzedaż w sieci i rozważasz możliwość założenia konta na najpopularniejszym portalu aukcyjnym w Polsce? Czy może zastanawiasz się, jak rozpoczęcie sprzedaży na Allegro zmieni Twój e-biznes? Jeżeli tak, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się, jak sprytnie rozpocząć sprzedaż na Allegro.

Pakiet powitalny Allegro

Allegro wprowadziło program zniżek i rabatów, które przysługują nowym kontom firmowym na portalu. To jak długo będziesz mógł korzystać z bonusów, zależy od Ciebie. Program podzielony jest na 3 etapy, a jego łączna długość może wynieść, aż 8 miesięcy.

Paczka benefitów, którą możesz uzyskać od Allegro, jest przyznawana każdemu, kto zakłada konto firmowe na portalu – nie musisz nigdzie pisać, czy dzwonić. Etap pierwszy włączasz w Centrum Zniżek. Co istotne trwa on przez pierwszy miesiąc, w którym zakładasz konto firmowe i dodatkowo przez 1 miesiąc kalendarzowy. Dlatego, jeżeli jak najdłużej chcesz cieszyć się promocją, najkorzystniej, abyś 1 dnia miesiąca założył konto formowe. Wtedy zyskujesz 2 miesiące bonusów w pierwszym etapie.

Na jakie zniżki możesz liczyć?

Etap pierwszy przyznawany jest automatycznie dla każdej nowej osoby, która nie miała nigdy konta firmowego. Pozostałe 2 etapy są uzależnione od Twojej aktywności na portalu. Pamiętaj, że Pakiet Powitalny dostępny jest tylko dla pierwszego założonego konta firmowego i możesz skorzystać z niego tylko jeden raz. Allegro kusi tym, że okres rabatów może trwać, aż 8 miesięcy.

W programie powitalnym zyskujesz w 1 etapie:

 • 100% zniżkę na prowizję. Przez dwa miesiące nie musisz płacić dla Allegro prowizji sprzedażowej.
 • Otrzymujesz możliwość bezpłatnego wyróżnienia 200 swoich ofert.
 • Całkowicie za darmo korzystasz z profesjonalnego abonamentu, który daje Ci dostęp do rzetelnych narzędzi sprzedażowych i statystyk.

W 2 i 3 etapie otrzymasz:

 • 50% zniżkę na prowizję. Przez kolejne miesiące płacisz tylko połowę prowizji dla portalu.
 • Otrzymujesz możliwość bezpłatnego wyróżnienia 100 swoich ofert.
 • Dalej możesz korzystać z abonamentu profesjonalnego i płacić za niego jedynie 20% wartości.

Jak utrzymać zniżki po pierwszym etapie?

Etap pierwszy może trwać nawet 2 miesiące. Kolejne części Pakietu Powitalnego trwają po 3 miesiące – łącznie 6 miesięcy. Przejście do szczebla 2 i 3 jest zależne od kilku czynników. Jakie działania należy podjąć, aby cieszyć się rabatami i bonusami przez pełny okres?

Możesz skorzystać z etapu 2, jeżeli podczas pierwszych dwóch miesięcy:

 • Wystawiłeś min. 50 ofert (lub uzyskałeś min. 10 000 zł obrotu).
 • Twoje oferty były wyróżnione w min. 30% lub wykorzystałeś 50 darmowych Wyróżnień.

Możesz skorzystać z etapu 3, jeżeli podczas kolejnych trzech miesięcy:

 • W etapie 2 miałeś min. 30% ofert z dostawą Smart.
 • Wystawiłeś nim. 200 ofert (lub uzyskałeś min. 20 000 zł obrotu).
 • Twoje oferty były wyróżnione w min. 30% lub wykorzystałeś 50 darmowych Wyróżnień.

Jak widzisz, promocje, które przygotowało Allegro dla nowych kont firmowych, mogą bardzo ułatwić start na portalu – obniżona lub darmowa prowizja, wyróżnianie ofert – to zabiegi, które pomogą Ci zaproponować klientom korzystne ceny i wybić ofertę na tle konkurencji.

LivePrice na start z dobrym pomocnikiem

Niewątpliwie rozpoczęcie sprzedaży na Allegro, to duży stres dla przedsiębiorcy. Musi przekonać do siebie klientów, a brak mu pozytywnych opinii. Dodatkowo nowe osoby na portalu nie wiedzą, jakie ceny oferują ich konkurenci. Zapoznaj się również z naszym artykułem: jak zwiększyć sprzedaż na Allegro.

Dla osób rozpoczynających sprzedaż na Allegro sprzymierzeńcem jest aplikacja LivePrice. To narzędzie, które w łatwy sposób pokaże Ci, jakie miejsce wśród innych sprzedających zajmuje Twój towar. Będziesz widział, czy ceny, które oferujesz, są konkurencyjne – może są zbyt niskie lub wysokie?

LivePrice unaoczni Ci, jak Twój biznes widzą Twoi klienci. Co istotne, Twój asortyment z identycznymi produktami konkurentów zostanie sparowany samoczynnie przez system. Dostaniesz gotowe do analizy dane.

Ponadto LivePrice może automatyzować ceny na Allegro. Na podstawie monitoringu konkurencji i Twoich wytycznych sprzedażowych, system wyliczy odpowiednie wartości dla każdego produktu. Dzięki takiemu zarządzaniu cenami możesz być zawsze na pierwszym miejscu, wśród sprzedających na portalu.

Zacznij sprzedawać na Allegro i mnóż zyski!

Jeżeli rozpoczynasz swoją przygodę na portalu Allegro, koniecznie zainteresuj się ich Pakietem Powitalnym i postaraj się utrzymać gratisy nawet przez 8 miesięcy. Dodatkowo możesz skorzystać z pomocy LivePrice.

Dzięki skomasowanemu działaniu systemu do monitoringu i automatyki cenowej oraz zniżek Allegro będziesz mógł zaproponować swoim klientom wyjątkowo korzystne ceny, co przełoży się na zwiększenie Twoich zysków.

LivePrice również wspiera początkujący biznes. Możesz skorzystać z 20-dniowej, darmowej wersji demonstracyjnej aplikacji, a podczas rozmowy z opiekunem zaznacz, że dopiero otworzyłeś konto firmowe na Allegro… otrzymasz 10% rabatu na pierwsze 3 miesiące abonamentu.

LivePrice LivePrice

Monitoruj i automatyzuj ceny

według własnych zasad! Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie już dziś!
Zobacz demo
LivePrice LivePrice
14-dniowy dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej
Szybka wycena i pomoc w uruchomieniu
Dopasowanie systemu do potrzeb Twojego biznesu

Zobacz również

  Skorzystaj z LivePrice! Okres próbny jest całkowicie darmowy