Blog Megaphone Icon

Integracja sklepu z Ceneo lub Allegro – wdrożenie systemu LivePrice

Baza wiedzy
Blog Typewriter Icon
Integracja sklepu z ceneo allegro

Prowadzisz ecommerce i chcesz rozpocząć sprzedaż na innych marketplace’ach? Dowiedz się, jak w prosty i bezpieczny sposób możesz powiązać swój sklep z Allegro lub Ceneo, a dodatkowo uposażyć go w system do monitoringu i automatyki cen LivePrice.

Integracja e-sklepu z platformami sprzedażowymi np. Allegro, czy Ceneo, to naprawdę łatwe zadanie. Jeżeli decydujesz się na pełną automatykę, możesz połączyć wszystkie swoje systemy w jeden proces.

Integracja sklepu z Ceneo

W przypadku Ceneo istotne jest wygenerowanie poprawnego pliku XML. Pomarańczowa porównywarka dokładnie uściśla, jaką strukturę ma posiadać dokument. Integracja e-sklepu z Ceneo jest stosunkowo łatwa.

Dodatkowo serwis przygotował „Podręcznik konfiguracji pliku XML na platformach sklepowych”. Wystarczy wybrać rodzaj platformy sklepowej i kolejno krok, po kroku system podpowie nam, jak konfigurować integrację z Ceneo. Dzięki temu rozwiązaniu nawet początkujący sprzedawca e-commerce poradzi sobie z wygenerowaniem pliku i wyborem produktów, które chce promować na Ceneo.

Integracja sklepu z Allegro

Integracja z Allegro może mieć nieco inny charakter niż wdrożenie Ceneo. Często mówi się, że nie sprzedajesz w e-commerce, jeżeli nie ma cię na Allegro. Ta największa platforma sprzedażowa w Polsce generuje olbrzymi ruch na Twojej ofercie.

Po pierwsze musimy zdecydować, czy na Allegro chcemy prowadzić konto bez wdrożenia (w przypadku Ceneo, musimy powiązać sklep z portalem), czy wdrażamy dane konto Allegro bezpośrednio do naszego CMS’u lub ERP’a. Bez względu na to, czy korzystasz z gotowego, otwartego CMS’u (WooCommerce, Prestashop czy Magenta), czy może z SaaSów (Shopify, Shoper lub Shoplo), możesz połączyć swój sklep z portalem Allegro.

Oczywiście dwustronna integracja z Allegro ułatwia pracę. Dzięki niej masz kontrolę nad:

  • Wieloma kontami Allegro.
  • Możesz wystawiać aukcje bezpośrednio z panelu e-sklepu.
  • Zamówieniami.
  • Stanami magazynowymi.
  • Opisami.
  • Cenami.
  • Wysyłkami.

Konfiguracja modułu Allegro jest możliwa praktycznie w każdym otwartym CMS’ie i dostępnym na rynku programie magazynowo-księgowym.

E-commerce na sterydach – LivePrice

System LivePrice wspomaga Twoją sprzedaż na Ceneo i Allegro. Narzędzie monitoruje konkurencje i automatyzuje ceny, dzięki temu zwiększa Twoją sprzedaż. Aplikacja pozwala Ci ustalać dowolne scenariusze cenowe i próbować różnorodnych strategii.

Jeżeli decydujesz się na połączenie biznesu z danym marketplacem, musisz rozważyć, jak zyskać przewagę nad konkurencją. Niezwykle rzadko zdarza się, że jesteś jedynym oferentem danego asortymentu. Reasumując, portale typu Allegro, czy Ceneo służą do tego, aby porównywać oferty i mieć możliwość wyboru najkorzystniejszego (cenowo i jakościowo) wariantu. Dlatego warto wdrożyć do swojego biznesu profesjonalny system do monitoringu i automatyki cenowej.

LivePrice możesz integrować ze swoim kontem Allegro lub Ceneo.

Co istotne, elastyczność systemu pozwala na samodzielną integrację. W takim przypadku generujemy wynikowy plik XML (z odpowiednio wyliczonymi cenami) i sam wykonujesz wdrożenie.

Dlatego LivePrice może być zintegrowany z praktycznie każdym sklepem internetowym, ERP’em, po API Allegro lub systemem dropshippingowym.

Saas (Software as a Service) CMS Ecommerce ERP
IdoSell-IAI WooCommerce Subiekt GT + Nexo pro
Shoper PrestaShop Wapro Mag
Shoplo Magento Baselinker
Shopify OpenCart Enova 360
Selesto Druppal Comarch XL
Bigcommerce
I-systems
Sky-Shop
Sote
RedCard
Zen Cart
eSklep
Sellingo
ShopGold
AtomStore

Dodatkowo integracje wykonywane są przez naszych programistów i kończą się testami, które dają Ci pewność, że narzędzie spełnia swoje zadanie.

Reasumując, można prowadzić sprzedaż jedynie w sklepie internetowy, można prowadzić ją na Allegro lub Ceneo. Często najlepszy, rozwiązaniem jest połączenie tych trzech kanałów. Dzięki temu możesz dotrzeć do jak największego grona potencjalnych odbiorców i zwielokrotnić zyski.

Już dziś wypróbuj system LivePrice i zwiększ swoją sprzedaż!

LivePrice LivePrice

Monitoruj i automatyzuj ceny

według własnych zasad! Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie już dziś!
Zobacz demo
LivePrice LivePrice
14-dniowy dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej
Szybka wycena i pomoc w uruchomieniu
Dopasowanie systemu do potrzeb Twojego biznesu

Zobacz również

    Skorzystaj z LivePrice! Okres próbny jest całkowicie darmowy