Blog Megaphone Icon

Automatyzacja cen w e-sklepie, czy jest potrzebna?

Baza wiedzy
Blog Typewriter Icon

Właściciele e-sklepów stają przed wyzwaniem – jak w ciągu 24 godzin wykonać niezliczoną ilość pracy? Zarobić, mieć czas na sen i odpoczynek. Nie każdy proces musi zostać wykonany ręcznie. Z pomocą przychodzi automatyzacja procesów sprzedażowych.

Automatyzacja cen w e-sklepie, czy jest potrzebna?

E-commerce rządzi się swoimi prawami. Prowadząc sklep w sieci, musisz liczyć się z olbrzymią konkurencją, dużą ilością klientów i potrzebą szybkiej zmiany cen Twojego asortymentu. W zawiązku z tym automatyzacja cen jest konieczna, gdy chcesz skutecznie sprzedawać w sieci.

Jeżeli chodzi o politykę cenową, oczywiście nie zawsze trzeba być najtańszym sprzedawcą, liczą się również inne aspekty, na które Internauci zwracają uwagę. Więcej informacji na temat strategii nadawania cen znajdziesz w naszym artykule „Czym jest automatyzacja cen?”.

Czym jest automatyzacja cen?

Czy nadawanie cen przez system Price Intelligence, to dobre rozwiązanie?

Monitoring konkurencji pomaga zdobywać cenne dane – jakie wartości nadają inni sprzedawcy, czy występują u nich braki magazynowe? Automatyka cenowa LivePrice zapewnia Ci szybką i samoczynną reakcję na bieżącą sytuację rynkową. Możesz nadać własne założenia cenowe, a całą pracę wykona za Ciebie system.

Reasumując, każda dobrze zaprojektowana strategia cenowa musi być bezwarunkowo przestrzegana, aby przynosić korzystne rezultaty. Dzięki automatycznemu działaniu LivePrice unikasz żmudnej pracy i ryzyka wystąpienia błędu ludzkiego, masz zawsze aktualne ceny dostosowane do ustalonych przez Ciebie ram i ruchów konkurencji.

Czy monitoring działań konkurencji w sieci jest istotny?

Oczywiście, że tak. Aby móc lukratywnie sprzedawać w sieci, musisz wiedzieć, co dzieje się u Twojej konkurencji. Samodzielnie możesz przeanalizować kilkanaście lub kilkadziesiąt produktów, tylko czy taka ilość da Ci realny obraz sytuacji? Niestety, nie. Dlatego LivePrice zapewnia całodobowy monitoring cen wszystkich lub wybranych konkurentów.

Możesz pobrać raporty z zasadniczych informacji, takich jak cena, dostępność produktu, czy sklep, który dany produkt oferuje. Podsumowując, na podstawie rzetelnych danych z monitoringu możesz zdecydować, jak poprowadzić swoją politykę cenową, wiesz, jakie są trendy na rynku e-commerce i orientujesz się w działaniach Twojej branży.

System LivePrice pozwala Ci wyfiltrować konkurencję (pomijać sprzedawców, którzy mają np. złe opinie, nie wystawiają faktur lub pomijać konkretne e-sklepy, które wiesz, że nie stanowią dla Ciebie zagrożenia). Reasumując, narzędzie jest przygotowane do bardzo dokładnej selekcji e-sklepów pod kątem wybranych przez Ciebie czynników. Możesz korzystać i zapisywać wybrane filtry (wtedy system poinformuje Cię, kiedy pojawi się nowy sprzedawca spełniający podane kryteria).

Automatyka cenowa w LivePrice

LivePrice umożliwia Ci nadawanie strategii sprzedażowych (np. pierwsze miejsce cenowo na Allegro, równanie do konkretnego e-sklepu lub zawsze trzecia pozycja na Ceneo itd.) oraz cen minimalnych na poszczególnych produktach.

Dynamic pricing to niewątpliwie, czołowa funkcja naszego narzędzia do monitoringu cen. Dzięki inteligentnej reakcji systemu LivePrice optymalizujesz ofertę cenową zgodnie z własnymi założeniami oraz sytuacją rynkową. Podsumowując, aby tryb zmiany cen mógł zadziałać, każdy produkt otrzymuje takie parametry jak: cena minimalna i krok cenowy.

Cena minimalna, krok cenowy i cena maksymalna

Cena minimalna to wartość, poniżej której LivePrice nie prowadzi działań cenowych. Dzięki czemu nie ograniczysz swojego zysku w procesie automatycznej zmiany cen. Natomiast krok cenowy, to balans, pomiędzy Tobą a konkurencją (np. 1 grosz, 2 złote, 5 groszy itd.).

Dodatkowym parametrem jest cena maksymalna, którą możesz wykorzystać w dowolny sposób, np.:

 • Podnosić cenę produktu do ceny maksymalnej, jeżeli konkurencja zejdzie poniżej ustalonej ceny minimalnej.
 • Podnosić cenę do kwoty maksymalnej w chwili, gdy inne e-sklepy mają braki magazynowe danego towaru.

Wszystkie parametry niezbędne do działania systemu możesz nadawać hurtowo.

Reasumując, LivePrice zwiększa marżowość – wykorzystuje momenty, kiedy pomiędzy Tobą a konkurencją jest zbyt duża różnica cenowa.

Jak ustalać automatycznie cenę minimalną produktu?

Bez wątpienia LivePrice szanuje Twój czas, nie musisz ustalać cen indywidualnie na każdym produkcie. Mamy kilka sprytnych rozwiązań, które pomogą zaoszczędzić Twój cenny +czas:

 • Hurtowe nadawanie cen minimalnych oraz kroku cenowego w pliku CSV. Po wprowadzeniu założeń sprzedażowych wgrywasz plik do LivePrice.
 • Cena minimalna może być ustalana, jako cena zakupu (pobierana np. z ERPa czy CMS’u) + narzut. Narzędzie samo pobiera ceny, ty musisz ustalić jedynie narzut np. dla danej grupy.
 • CSV z cenami minimalnymi może być generowany przez sklep i umieszczony w stałej lokalizacji, wtedy LivePrice je sam zaczyta i wprowadzi.

Pełna automatyzacja e-sklepu w LivePrice

LivePrice pozwala na elastyczne wdrożenie do każdego CMS’u, po API Allegro, systemu ERP lub dropshippingowego. Godnym uwagi jest fakt, że możemy wcielić system dokładnie w miejscu, w którym go potrzebujesz. Posiadamy dedykowane wtyczki i rozwiązania.

Możliwe scenariusze wdrożenia:

 • Nasi programiści dokonają wdrożenia.
 • Udostępnimy Ci XML wynikowy (plik zawiera wyliczenia nowej ceny) i sam dokonasz wdrożenia.
 • Znajdziemy firmę zewnętrzną, która stworzy wtyczkę, abyś mógł w pełni wykorzystać potencjał LivePrice.

Gdzie możemy się wdrożyć?

Wdrażamy się do wszelkich CMS’ów, zarówno otwartych, jak i dedykowanych:

Subiekt GT + Nexo pro

Zintegrowanie LivePrice z Subiekt GT gwarantuje Ci optymalizację procesów oraz ogromną

oszczędność czasu. Wtyczka umożliwia automatyczne pobieranie cen minimalnych bezpośrednio do systemu LivePrice. Moduł pozwala na przekazywanie nowych cen do Subiekt GT. Poprzez szczegółową konfigurację możesz dostosować funkcjonalność i pola cenowe pod własne wymagania.

Wapro Mag

Integracja z WAPRO Mag pozwala na tworzenie wielu cenników (pól cenowych) do różnych marketplaceów. LivePrice jest wdrażany indywidualnie według Twoich potrzeb –zmieniamy wybrane pole cenowe, a Ty możesz mieć ceny dopasowane do konkretnej platformy sprzedażowej (np. inna dla Allegro i Ceneo). Reasumując, LivePrice zapewnia pełną automatyka na wszystkich kanałach.

Baselinker

Integrujemy się po API – LivePrice jest kompatybilny z Allegro oraz Baselinkerem.

Enova 360

Integrujemy się z pomocą firmy zewnętrznej, która Tworzy wtyczkę dedykowaną dla Twojego wdrożenia.

Comarch XL

Dzięki współpracy z zewnętrznymi firmami możemy zagwarantować Ci pełną automatykę cenową, nawet wtedy, kiedy inne firmy mówią, że jest to niewykonalne: https://sellintegro.pl/comarch-erp-xl/471-aktualizacja-cen-comarch-xl-z-liveprice.html.

Na stronie SellIntegro możesz wypróbować wtyczkę przed jej zakupem i sprawdzić, czy posiada potrzebne Ci funkcje.

Comarch i Liveprice

Czy można wykorzystać dane?

Oczywiście, że tak. Reasumując, jeżeli chcesz wykorzystać dane zebrane w raportach monitoringu konkurencji i cen, możemy udostępnić je do innego programu, abyś mógł je wyeksploatować do dalszej analizy.

Zautomatyzuj swoją politykę cenową dzięki integracji wewnętrznych systemów z danymi zewnętrznymi o konkurencji.

Elastyczność systemu LivePrice

Dostępne na rynku rozwiązania z zakresu Business Intelligence zapewniają automatyzację zmiany cen jedynie na bazie danych o konkurencji. W związku z tym takie działanie prowadzi do wyniszczającej marżę wojny cenowej. Podsumowując, LivePrice pozwala dostosować system do Twoich potrzeb i zgodnie z Twoimi założeniami sprzedażowymi.

 • Możesz wybierać konkurentów, których chcesz brać pod uwagę w procesie ustalania cen.
 • Narzędzie umożliwia Ci dokładne filtrowanie innych e-sklepów (czas realizacji, stany magazynowe, opinie).
 • Część Twoich produktów musi trzymać stałe stawki? LivePrice może przesyłać raporty o ew. zmianach cen przez konkurencję.

Jakie możliwości daje LivePrice?

Korzystając z narzędzia, możesz dokładnie ustalić granice i reguły automatyki cenowej. Dlatego, jeżeli Twój wewnętrzny system posiada osobne pola dla ceny np. Allegro, Ceneo i w e-sklepie, LivePrice nada je w odpowiednich miejscach, aby były wyświetlane zgodnie z Twoimi założeniami. Masz pomysł na tryb cenowy lub chcesz wprowadzić w życie konkretne warunki strategii cenowej? Opowiedz nam o tym, a chętnie wykonamy dla Ciebie taką funkcjonalność.

Monitoring i analizę cen konkurencji oraz automatyczne dostosowanie cen we własnym sklepie, możesz zostawić systemowi, który został do tego stworzony.

Skontaktuj się z nami – wykorzystaj LivePrice w swoim e-sklepie!
LivePrice LivePrice

Monitoruj i automatyzuj ceny

według własnych zasad! Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie już dziś!
Zobacz demo
LivePrice LivePrice
14-dniowy dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej
Szybka wycena i pomoc w uruchomieniu
Dopasowanie systemu do potrzeb Twojego biznesu

Zobacz również

  Skorzystaj z LivePrice! Okres próbny jest całkowicie darmowy