Blog Megaphone Icon

Funkcjonalność przegląd cen w Allegro – czy zagrozi profesjonalnym systemom do monitoringu i automatyki cenowej?

Baza wiedzy
Blog Typewriter Icon
Przegląd cen Allegro

W styczniu 2022 roku Allegro postanowiło oddać w ręce przedsiębiorców nową funkcjonalność – Przegląd cen. Moduł pozwala poznać rynkową cenę produktu, który posiada w ofercie dany sprzedawca. Dzięki temu może on dobrać (teoretycznie) najkorzystniejszą cenę dla swojego e-commerce. Czy w takim przypadku z poziomu panelu serwisu, można profesjonalnie nadawać ceny oparte o rzetelny monitoring konkurencji Allegro?

Zaczynając sprzedaż na Allegro

Przegląd cen Allegro

Chyba nie ma przedsiębiorcy, który rozpoczynając sprzedaż w sieci, nie zastanawiał się nad tym, jak jego oferta plasuje się na tle konkurencji. Internet stał się miejscem, gdzie w łatwy i szybki sposób konsument może wybrać interesujący go towar w atrakcyjnej cenie.

Popularność serwisów typu Allegro, Ceneo, Empik, pokazuje, jak silnie polski konsument przywiązany jest do roli ceny w procesie zakupowym. Wśród rozbieżności cenowej, jaką można zobaczyć na uznanych marketplace’ach, nie dziwi fakt, że kupujący chce sprawdzić cenę. Co więcej, same wspomniane portale mu to umożliwiają.

Allegro zawsze miało możliwość filtrowania listy produktów według kryterium: najniższa cena i najniższa cena z dostawą. Ostatnio serwis wprowadził znacznik Super Cena, który pozwala upewnić się, że dana oferta jest korzystna. Ty jako przedsiębiorca pracujący i zarabiający na Allegro, również powinieneś nastawić się na regularny i rzetelny monitoring cen, jakie nadaje Twoja konkurencja na Allegro.

Jak sprawdzasz swój rynek?

Monitoring konkurencji na Allegro możesz poprowadzić na różne sposoby. Możesz postawić na opieranie cen o własną politykę cenową np. cena zakupu + wyliczona marża. W takim wypadku skazujesz się na sztywne ceny, które najczęściej są oderwane od Twojego rynku. Drugim sposobem jest manualne sprawdzanie kwot i żmudne przeglądanie ofert innych sprzedających. W takim przypadku prowadzisz syzyfową pracę i skazujesz się na ryzyko błędu ludzkiego, ale Twoje ceny są zmienne i jest szansa, że uda się zainteresować Twoja ofertą kupujących.

Możesz również postawić na profesjonalne działanie i zintegrować swój e-commerce z profesjonalnym systemem do monitoringu konkurencji na Allegro i automatyki cenowej. LivePrice to narzędzie, które pozwoli Ci zostać liderem w branży. Aplikacja monitoruje Twój rynek, samoczynnie paruje produkty i pozwala nadawać na nich elastyczne, zgodne z Twoimi scenariuszami cenowym kwoty.

Obecnie Allegro udostępnia przedsiębiorcom funkcjonalność Przegląd cen. Czy ten moduł pozwoli Ci zaoszczędzić na systemie do monitoringu?

Przegląd cen na Allegro, Twój sprzymierzeniec w walce o klienta?

Niewątpliwie funkcjonalność, którą oferuje Allegro, pozwoli części sprzedawców na orientację w ich branży. Dzięki temu, że system pokaże rynkową cenę, będą mogli dostosować swoje kwoty, do innych sprzedawców.

Przegląd cen, który ułatwia monitoring cen konkurencji na Allegro, jest dostępny w aż trzech miejscach na portalu:

 • Moje oferty – jeżeli Twoja oferta kwalifikuje się do monitoringu, to pod nadaną przez Ciebie wartością, zobaczysz link do strony z Przeglądem cen produktu.
 • Formularz wystawiania oferty – możesz monitorować ceny konkurencji na Allegro w części Ustawienia sprzedaży.
 • Moja sprzedaż – w miejscu Wskazówek sprzedażowych – Cena.

Natomiast warto pamiętać o tym, że dane są niestety mało aktualne. Funkcja pomoże Ci (podczas wystawiania oferty) poznać ceny, które zostały zebrane dnia poprzedniego.

Aktualizacja danych

Źródło: Allegro

To ważna informacja, ponieważ czasami, jeden dzień jest kluczowy dla cen np. w sobotę, zobaczysz ceny z piątku. Dodatkowo podczas wszelkich wyprzedaży, czy dni specjalnych dla e-commerce – Dzień dziecka, Mikołaj, Black Friday, Twoje dane mogą nie mieć odzwierciedlania w branży.

Natomiast dla przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają sprzedaż na Allegro lub posiadają bardzo mało liczbę wystawionych ofert, funkcjonalność może okazać się wystarczająca. Pozwoli pobieżnie osadzić ceny w realiach związanych z monitoringiem cen konkurencji na Allegro.

Przegląd cen informacje

Źródło: Allegro

Czy w takim wypadku, postawienia na płatny system do monitoringu cen konkurencji na Allegro nie ma sensu? Może wystarczy jedynie opierać swoją politykę cenową o zakładkę Przegląd cen? Na pewno Allegro chce cenowo stać się najbardziej konkurencyjnym portalem w Polsce. Wysokie prowizje na serwisie skutkują tym, że patrząc globalnie na polski e-commerce, ceny części produktów są wyższe na Allegro.

LivePrice a Przegląd cen

Ogólnie mówiąc, Przegląd cen sprawdzi się dla mniej wymagających użytkowników. Jeżeli szukasz profesjonalnego monitoringu cen na Allegro, a dodatkowo chcesz mieć możliwość prowadzenia automatyki cenowej… LivePrice, jest systemem, który potrzebujesz.

LivePrice Przegląd cen Allegro
Parowanie produktów:

 • Po EANie.
 • Kodzie produktu.
 • Wybranej frazie (możliwość zakładania filtrów).
 • Wszystkich ofert, które wystawia konkurencja na Allegro (nawet jeżeli wystawia je w błędnej kategorii).
Parowanie produktów:

 • jedynie po EANie.
 • połączonych z danym produktem w Katalogu produktów.
Podana najniższa cena dotyczy Twojej realnej konkurencji na Allegro Podana, najniższa cena dotyczy najniższej ceny produktu w sieci.
Stan produktu:

 • Samodzielnie zaznaczasz, jaki stan produktu Cię interesuje. Możesz monitorować wszystkie produkty tylko w nowym stanie lub część np. powystawowych, bieżnikowanych, po zwrocie lub innych.
Stan produktu:

 • Tylko nowy.
Automatyka cenowa:

 • W LivePrice możesz ustawić rozbudowane scenariusze cenowe na podstawie monitoringu konkurencji na Allegro oraz własnych cen minimalnych, kroków cenowych i trybów sprzedaży.
 • Masz możliwość prowadzić realną politykę elastycznej ceny.
Automatyka cenowa:

 • Brak.
Monitoring innych źródeł:

 • Panel systemu LivePrice pozwala Ci monitorować wybrane przez Ciebie obszary sieci:
 • Allegro.
 • Ceneo.
 • Amazon.
 • Idealo.
 • Empik.
 • Wybrane e-sklepy konkurencji.
Monitoring innych źródeł:

 • Część danych opiera się o monitoring konkurencji na Allegro.
 • Wartości podawane są na bazie średnich ceny w popularnych serwisach sprzedażowych (niestety, nie wiesz jakich).
Aktualizacja danych:

 • Sam określasz ilość aktualizacji cen na dobę.
Aktualizacja danych:

 • Dane wyświetlane są z dnia poprzedniego.

Jak widać na powyższym zestawieniu, funkcjonalność Przegląd cen może być przydatna do szybkiego określenia, czy kwota, którą chcesz dziś otrzymać za produkt, jest rentowna zarówno dla Ciebie, jak i konsumenta (przy wczorajszym układzie cen w sieci).

Natomiast jeżeli chcesz oszczędzać czas i pieniądze i efektywnie monitorować konkurencję na Allegro, to wypróbuj przez 14 dni system LivePrice i sam oceń, czy stanie się sprzymierzeńcem Twojego biznesu.

LivePrice LivePrice

Monitoruj i automatyzuj ceny

według własnych zasad! Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie już dziś!
Zobacz demo
LivePrice LivePrice
14-dniowy dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej
Szybka wycena i pomoc w uruchomieniu
Dopasowanie systemu do potrzeb Twojego biznesu

Zobacz również

  Skorzystaj z LivePrice! Okres próbny jest całkowicie darmowy